شیک پارس

مجموعه تلویزیونی ماه عسل از ابتدا تاکنون

سرگذشت مجموعه تلویزیونی ماه عسل از ابتدا تاکنون

عکس های برنامه ماه عسل (12)

 • ماه عسل یک برنامه زنده تلویریونی با زمینه اجتماعی-معنوی و با حضور مهمان‌هایی از متن جامعه می‌باشد که از سال ۱۳۸۶ تا کنون هر سال ماه رمضان قبل از افطار از شبکه سه سیما پخش می‌شود. ایده اولیه این برنامه متعلق به احسان علیخانی می‌باشد که پس از اجرای برنامه‌های مناسبتی جزر و مد در سالهای ۸۴ و ۸۵ تصمیم گرفت خودش برنامه‌ای مستقل برای ماه رمضان بسازد و این گونه بود که ماه عسل از سال ۸۶ متولد شد. مهمان‌های این برنامه غالباً مردم عادی جامعه هستند که توانسته‌اند در زندگیشان کار مهمی انجام بدهند یا در زندگی افراد دیگر تأثیرگذار بوده‌اند و یا حادثه مهمی در زندگیشان رخ داده است. اکثر میهمان‌های ماه عسل در زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند اما همگی با امید، پشتکار و تلاش و مبارزه بر مشکلات غلبه کرده و به انسان‌های موفقی در زندگی خود تبدیل شده‌اند.

عکس های برنامه ماه عسل (11)

 • موضوع برنامه ماه عسل

  این برنامه سعی دارد با تلنگرهایی که از طریق مهمانان مختلف به مخاطب می‌زند، وجدان- شاید خفته ی- بیننده را بیدار کند. از آنجا که این برنامه در ماه رمضان پخش می‌شود، این موضوع بیشتر بر مردم تأثیر می‌گذارد چراکه این ماه را به روزه داری می‌پردازند و بیش از پیش به خدا و نماز و دیگر عبادات می‌پردازند.

عکس های برنامه ماه عسل (10)

 • موسیقی تیتراژ ماه عسل

  در سال ۱۳۸۶ خواندن تیتراژ ماه عسل به عهده محسن یگانه بود، و در سال ۱۳۸۸ مهدی یراحی تیتراژ ماه عسل را خوانده است. ماه عسل ۱۳۹۰ را مهدی یغمایی اجرا کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. تیتراژ پایانی هم توسط مهدی یراحی اجرا شد. در سال ۱۳۹۱ موسیقی ماه عسل توسط بنیامین بهادری و تیتراژ پایانی آن نیز توسط حامد زمانی اجرا شد همچنین در سال ۱۳۹۲ فرزاد فرزین خوانندهٔ ابتدایی این برنامه بود و خوانندهٔ انتهایی آن نیز برعهدهٔ مهدی یراحی بود. در سال ۱۳۹۳ نیز مرتضی پاشایی خوانندهٔ ابتدایی و خواننده انتهایی باز هم بر عهدهٔ مهدی یراحی بود. در سال ۱۳۹۴ تیتراژ ابتدایی توسط امیرعلی بهادری و تیتراژ انتهایی توسط احسان خواجه امیری اجرا شد. در سال ۱۳۹۵ تیتراژ ابتدایی بعد از ۹ سال بار دیگر توسط محسن یگانه و تیتراژ انتهایی نیز توسط مهدی یراحی اجرا شد.

عکس های برنامه ماه عسل (17)

 • نقد برنامه ماه عسل

  برنامه ماه‌عسل از آغاز پخش خود موافق و مخالفانی داشته‌است. اقبال عمومی نسبت به برنامه، تازگی سوژه‌ها، نشان‌دادن افراد و قشرها دیده‌نشده در تلویزیون، صراحت مجری برنامه و تأثیرگذاری درافکار عمومی از نکاتی است که موافقان به آن اشاره می‌کنند.

  مخالفان برنامه که بیشتر در فضای مجازی فعال هستند، از مواردی مانند غم‌انگیز بودن، دور بودن سوژه‌های برنامه از متن جامعه، انداختن مسئولیت مشکلات اجتماعی به گردن مردم به جای مسئولان انتقاد می‌کنند.

  در برنامه ۲۰ تیر، احسان علیخانی نقش‌داشتن حامیان مالی در دعوت مهمانان برنامه را تکذیب کرد و توضیح داد که زیرنویس‌های همزمان با برنامه مربوط به بخش بازرگانی صدا و سیما است و ارتباطی به این برنامه ندارد.

صحنه گریه کردن احسان علیخانی در ماه عسل

عکس های برنامه ماه عسل (1)

 • دست اندرکارانِ این برنامه و شبکه سه، در پی دعوت از یک پُزر عروس در یکی از قسمت‌های برنامه در رمضان ۹۴ توسط معاونت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تذکر کتبی گرفتند. در نامهٔ حاوی تذکر، خواسته‌ای مبنی بر توبیخِ عواملِ انتخابِ میهمانانِ نامناسب گنجانده شده است.

mahe_asal 95

 • در تیرماه سال نودچهار گمانه زنی‌هایی راجع به دستمزد پرداختی به احسان علیخانی مطرح شد که خبر می‌داد او مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را برای مجریگری یک‌ماهه ویژه برنامه ماه عسل طلب کرده است. علاوه بر این، مبلغی بالغ بر دویست میلیون تومان را برای حق آورندگی «تهیه کنندگی» دریافت کرده است. وی همچنین در یکی از قسمت‌های این برنامه واکنش تندی به انتقادات اخیر نشان داد و اظهار داشت درآمد فیلم برداری مجالس عروسی از یک تهیه کننده با سابقهٔ تلویزیون بیشتر است.این مسئله انتقادات زیادی را برانگیخت که چرا باید در شرایطی که بسیاری از مردم عامه ایران با بحران اقتصادی مواجه‌اند و حتی قشر متوسط جامعه با ملاحظات اقتصادی عدیده‌ای رو به رو هستند افرادی این چنین کسب ثروت کنند و حتی در برنامه‌هایی که پیش از این رنگ و بویی دینی به خود گرفته و احساسات مردم را درگیر کرده به دنبال کسب درآمدهای نا متعارف باشند.احسان علیخانی درنهایت در یکی دیگر از قسمت‌های برنامهٔ ماه عسل در تاریخ ۱۲ تیرماه سال نود چهار رقم مذکور را دانست و ادعا کرد مبلغ دستمزد وی ۴۵ میلیون تومان میباشد.او همچنین اظهار داشت این مبلغ برای یک سال تلاشش به منظور آماده‌سازی و تهیه سوژه و بررسی و فیلمبرداری برای ویژه نامهٔ ماه عسل است.
 • مجری های ماه عسل

  هم اکنون احسان علیخانی مجری اصلی برنامه ماه عسل است اما در سال ۱۳۸۹ حسن جوهرچی بازیگر سینما مجری این برنامه شد. هم چنین در سال ۱۳۹۱ علی ضیاء مجری ماه عسل انتخاب شد.

  • مجری ها براساس سال اجرا:
  • فرزاد حسنی
  • احسان علیخانی
  • محسن افشانی
  • احسان علیخانی
  • حسن جوهرچی
  • علی ضیاء
  • احسان علیخانی

مجری های برنامه ماه عسل (1)

فرزاد حسنی مجری برنامه ماه عسل

مجری های برنامه ماه عسل (3)

احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل

مجری های برنامه ماه عسل (4)

محسن افشار مجری برنامه ماه عسل

مجری های برنامه ماه عسل (5)

امیرحسین مدرس مجری برنامه ماه عسل

مجری های برنامه ماه عسل (1)

علی ضیاء مجری برنامه ماه عسل


مجری های برنامه ماه عسل (2)

حسن جوهرچی مجری برنامه ماه عسل

عکس های مهمانان ماه عسل

عکس های برنامه ماه عسل (14)

مهمانان دعوت شده به ماه عسل

عکس های برنامه ماه عسل (15)

مهمانان دعوت شده در ماه عسل (1)

کتایون ریاحی در ماه عسل

مهمانان دعوت شده در ماه عسل (2)

برای دیدن عکس های کتایون ریاحی روی عکس کلیک کنید

مهمانان دعوت شده در ماه عسل (3)

مهمانان دعوت شده در ماه عسل (4)

عکس های برنامه ماه عسل (7)

عکس های برنامه ماه عسل (8)

عکس های برنامه ماه عسل (9)

عکس های برنامه ماه عسل (6)

عکس های برنامه ماه عسل (4)

عکس های برنامه ماه عسل (3)

عکس های برنامه ماه عسل (2)

عکس های برنامه ماه عسل (16)

عکس های برنامه ماه عسل (18)

عکس های برنامه ماه عسل (1)

داستان و عکس های بازیگران سریال برادر رمضان ۹۵

دانلود دعای جوشن کبیر با معنی

پخش ربنای استاد شجریان در رمضان 95

خندوانه پر طرفدارترین برنامه سیما+از ابتدا تاکنون

همچنین دیدن فرمایید