شیک پارس

ترامپ رسوایی به بار آورد و کلینتون پیشی گرفت

رسوایی اخلاقی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا و پیشی گرفتن هیلاری کلینتون

Clinton, Trump pick up big wins

چندی پیش رسانه‌های آمریکایی کلیپی را منتشر کرده‌اند که در آن دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری، حرف های زشت و زننده ای را درباره زنان و حتی دختر خود ایوانکا ترامپ و زنش ملانیا ترامپ به زبان می‌آورد.این خبر یک رسوایی بزرگ برای ترامپ خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این گفتگو که مربوط به سال 2005 است، واکنش منفی چهره‌های جمهوری‌خواه از جمله رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را نیز برانگیخته. بعضی رسانه‌های آمریکایی از منابعی در داخل ستاد جمهوری‌خواهان نقل کرده‌اند که این می‌تواند “ناقوس مرگ” برای کارزار انتخاباتی نامزد این حزب باشد.

clinton-vs-trump-4

در اولین نظرسنجی پس از افشای اظهارات زنندۀ دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، حمایت از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، افزایش یافته‌است.

نتایج نظرسنجی مشترک وال‌استریت ژورنال و ان‌بی‌سی نیوز از میان 4 نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا حاکی است، 46 درصد از رأی‌دهندگان احتمالی به کلینتون و 35 درصد از آنان به ترامپ رأی خواهند داد.

همچنین گری جانسون، نامزد حزب لیبرترین و جیل استین، نامزد حزب سبزهای امریکا نیز در این نظرسنجی حضور داشتند که درصد کمی از مردم امریکا از آنان حمایت می‌کنند.

بعلاوه در نظرسنجی میان کلینتون و ترامپ، نامزد حزب دموکرات از حمایت 52 درصدی و نامزد حزب جمهوری‌خواه از حمایت 38 درصدی برخوردار است.

clinton-vs-trump-2

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها، با توییت‌کردن گزارش واشنگتن‌پست که فیلم ترامپ ضمیمه آن بود، خاطرنشان کرده است: “این وحشتناک است! نمی‌توانیم اجازه دهیم مردی که این‌طور حرف می‌زند رئیس‌جمهور شود.”

 

این نظرسنجی پس از افشای فایل زنندۀ ترامپ در روز جمعه و پیش از برگزاری مناظرۀ دوم انتخاباتی میان ترامپ و کلینتون انجام شده‌است.

دومین مناظره میان کلینتون و ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا، در ساعات اولیۀ صبح روز دوشنبه (به وقت ایران) در دانشگاه واشنگتن در شهر سن‌لوئیس در ایالت میزوری برگزار شد.

دو نامزد در این مناظره به سوالات دو مجری و حاضران در برنامه و کاربران فضای مجازی درخصوص مسائل مختلف سیاست داخلی و خارجی پاسخ دادند، اما این مناظره تا حد زیادی تحت تاثیر اظهارات زننده افشا شده ترامپ درباره زنان قرار گرفت.

Candidates Hillary Clinton And Donald Trump Hold Second Presidential Debate At Washington University

با توجه به درخواست رهبران حزب جمهوری‌خواه برای کناره‌گیری ترامپ از انتخابات، بسیاری از رسانه‌های امریکایی این مناظره را آخرین فرصت ترامپ برای حفظ ستاد انتخاباتی‎اش می‎دانستند.

نامزد حزب جمهوری‌خواه در پی سؤال مجری مناظره دربارۀ اظهارات افشا شدۀ وی دربارۀ «آزار جنسی زنان» در فایلی که در سال 2005 ضبط شده، گفت وی هرگز زنان را مورد آزار قرار نداده‌است و سخنانش در یک فضای «مردانه» بیان شده‌اند.

وی البته اظهار شرمساری هم کرد و افزود به زنان احترام می‌گذارد.

کلینتون نیز در این مناظره گفت ترامپ نه تنها به زنان بلکه به امریکایی‌های آفریقایی‌‎تبار، پناهجویان، معلولان، زندانیان جنگ و مسلمانان نیز توهین کرده و حاضر به عذرخواهی نشده‌است.

زمان برگزاری انتخابات ریلست جمهمری آمریکا

پنجاه‌وهشتمین انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا قرار است روز ‎۱۸ آبان 1395 برگزار شود تا جانشین باراک اوباما پس از دو دورۀ ریاست‌جمهوری مشخص گردد.

عکس های ملانیا ترامپ مدل آمریکایی و همسر دونالد ترامپ

همچنین دیدن فرمایید