شیک پارس

آخرین کارهای دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون برای پیروزی در انتخابات

آخرین سخنرانی های دونالدترامپ و هیلاری کلینتون برای پیروزی

Campaign 2016 Debateعکس های دختر ترامپ

تاکنون بیش از 40 میلیون تن از مردم آمریکا آرای زودهنگام خود را به صندوق های رای انداخته اند و تازه ترین نظرسنجی ها نشان داده اند که هیلاری کلینتون با اختلاف کمی از دونالد ترامپ پیش است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، چند ساعت قبل از آغاز کار نخستین پایگاه های رای گیری و همزمان با اینکه نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری کمپین های انتخاباتی برگزار کردند که تا نیمه شب دوشنبه به طول انجامید، نظرسنجی ها نشان دادند که هیلاری کلینتون از دونالد ترامپ  که هنوز از حمایت همسر خود ملانیا ترامپ برخوردار است جلوتر می باشد.
سایت “Realclear Politics” میانگینی از نظرسنجی های سراسری گرفته که نشان می دهد، کلینتون، نامزد دموکرات ها با اختلاف 2 / 3 درصد از ترامپ، نامزد جمهوری خواهان پیشتاز است آن هم در رقابتی که چهار نامزد دارد و دو نامزد دیگر یعنی گری جانسون از حزب “لیبرترین” و جیل استین از حزب “سبزها” به حاشیه کشیده شده اند.
america-election-4
براساس نظرسنجی پایگاه “You Gov” کلینتون با کسب 45 درصد آراء در مقابل ترامپ با 41 درصد آراء پیروز می شود. در این نظرسنجی 3000 رای دهنده احتمالی شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی 7 / 1 درصد برآورد شده است.
نظرسنجی صورت گرفته توسط رویترز/ ایپسوس نیز حاکی از آن است که کلینتون 90 درصد شانس شکست ترامپ را در انتخابات دارد اما همچنان پیش بینی می کند که در ایالت هایی چون میشیگان و پنسیلوانیا که آرای الکترال زیادی دارند، رقابت تنگاتنگ خواهد بود.

U.S. Democratic presidential candidate Hillary Clinton speaks to the crowd at a “Get Out to Caucus” rally at Iowa State University in Ames

کلینتون دوشنبه شب بزرگترین کمپین انتخاباتی خود را در فیلادلفیا واقع در ایالت پنسیلوانیا برگزار کرد که جمعیتی حدود 33 هزار تن در آن حضور داشتند. در این گردهمایی بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق، باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی و میشل اوباما، بانوی اول آمریکا به هیلاری کلینتون ملحق شدند.
کلینتون خطاب به حضار گفت: در این انتخابات یک گزینه مشخص وجود دارد. گزینه ای میان تفرقه یا وحدت، اقتصادی که برای همه کارآمد است یا تنها به نفع افرادی خاص است. گزینه ای میان یک رهبری قوی و استوار یا یک رهبری ضعیف که می تواند همه چیز را به خطر اندازد.
کلینتون پس از این مراسم به شهر “رالی”، مرکز ایالت کارولینای شمالی سفر کرد که تا کمپین دیگری را نیز در آنجا برگزار کند؛ ایالتی که یکی از ایالت های نوسانی و مهم محسوب می شود و در آن رقابت میان دموکرات ها و جمهوری خواهان بسیار نزدیک است.
ترامپ نیز از قافله عقب نماند و از فلوریدا به کارولینای شمالی، نیوهمپشایر، پنسیلوانیا و میشیگان سفر کرد.
وی در کمپینی در نیوهمپشایر گفت: آیا می خواهید آمریکا توسط طبقه سیاسی فاسد اداره شود یا توسط مردم؟ من توافقات تجارت آزاد را زیر پا می گذارم، مرزها را می بندم و آوارگان سوری را که از نظر من تروریست های بالقوه هستند از کشور بیرون می کنم.
trump fans
ترامپ در کمپین برگزار شده در میشیگان گفت: من با شما هستم و برای شما مبارزه خواهم کرد و پیروز خواهیم شد.
براساس آمار خبرگزاری آسوشیتدپرس دست کم 2 / 43 میلیون تن از مردم آمریکا قبل از امروز (سه شنبه) آرای زود هنگام خود را به صندوق ها انداخته و یا آن ها را ایمیل کرده اند. از آنجایی که این روند همچنان ادامه دارد، ممکن است آمار به بیش از 50 میلیون تن برسد.

همچنین دیدن فرمایید