مدل سفره هفت سین خیلی شیک

در این مطلب از سایت شیک پارس برای شما نمونه هایی از  مدل سفره هفت سین خیلی شیک  مدل سفره هفت سین ساده 97,مدل سفره هفت سین ساده شیک,مدل سفره هفت سین ساده و قشنگ,مدل تزیین سفره هفت سین ساده,ساده ترین مدل سفره هفت سین  فراهم آورده ایم.

 

سفره هفت سين (72)

مدل سفره هفت سين

سفره هفت سين (73)

مدل سفره هفت سين ٩٧

سفره هفت سين (74)

مدل سفره هفت سين جديد

سفره هفت سين (75)

مدل سفره هفت سين 97

سفره هفت سين (76)

مدل سفره هفت سين 97

سفره هفت سين (77)

مدل سفره هفت سين

سفره هفت سين (78)

مدل سفره هفت سين سنتي

سفره هفت سين (79)

مدل سفره هفت سين

سفره هفت سين (80)

سفره هفت سين

سفره هفت سين (81)

سفره هفت سین ساده و قشنگ,مدل تزیین سفره هفت سین ساده

سفره هفت سين (82)

 

ماهی قرمز نیز که سمبل عید کشور چین و چینی‌هاست که به خوان هفت سین نوروزی ایرانی ها وارد شده است. غافل از اینکه در عید چینی ها ماهی قرمز را رها می‌کنند تا زندگی جریان یابد و لی ما ماهی قرمز را اسیر تنگ بلورین کرده و تا رسیدن مرگ آنها نگهداری می‌کنیم.در صورتیکه، در هفت سین پارسی انار به نشانه باروری و عشق و یا سیب سرخ درون ظرف آب پاک و زلال رها می‌شود تا عشق و باروری همچنان پاینده بماند.با کمی اندیشه پیرامون آنچه گفته شد، خواهید دید که در بیست میلیون واژه‌های پارسی شما نمی‌توانید انتخاب هشتمی برای خوان هفت “سین”‌ نوروزی پیدا کنید، که دارای این پنج ویژگی باشد.

 

عدد هفت در زبان باستانی به نام ” امرداد” است. امرداد معنای جاو دانگی و بی مرگی نام داشت و از آنجائی که این عدد معنای زیبای زندگی و جاودانگی را می‌داد هفت واژه را به نشانه آن گزینه کرده و بر خوان نوروزی می‌چینند.به روایتِی هفت “سین”، نشانه هفت دانه گیاهی است که می‌توان با آن سبزه نوروز را تهیه کرد: جو، ماش، عدس، ارزن، لوبیا، نخود و گندم.زمان پارسیانِ کهن، مردم از هر هفت دانه، سبزه می پروراندند (10 روز قبل از نوروز) و ظروفِ آنرا بر سر درِ خانه های خود می‌گذاشتند و هر کدام بیشتر و بهتر سبز می‌شد، نشانه پر ثمریِ آن محصول برای کاشت در آن سال بود.

مدل سفره هفت سین خیلی شیک به همراه تصویر

ساده ترین مدل سفره هفت سین