Asia_Argento_(Cannes_Film_Festival_2012)

تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن

آزیا آرجنتو (Asia Argento؛ زاده ۲۰ سپتامبر ۱۹۷۵) هنرپیشه، خواننده، مدل و کارگردان ایتالیایی است. او از سال ۱۹۸۵ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. آزیا فرزند داریا نیکولودی و داریو آرجنتو است.

از فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به آخرین روزها (۲۰۰۷) ساخته گاس ون سنت 

 تریپل اکس (۲۰۰۲) به کارگردانی راب کوهن اشاره کرد.

جنجال تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن

Asia_Argento

جنجال تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن – تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن – Asia Argento

کانال نشریه دنیای تصویر درباره بازتاب صحبت‌های آسیا آرجنتو در اختتامیه کن مطلبی نوشته و دراین مطلب آورده است : هاروی واینستاین همین جا و در همین جشنواره به من تجاوز کرده بود.

 

واینستاین در همین جشنواره به من تجاوز کرد

یکی از لحظات عجیب مراسم اختتامیه جشنواره کن , زمانی بود که آسیا ارجنتو بازیگر ایتالیایی برای اهدای جایزه بهترین بازیگر زن به روی صحنه آمد و در میان صحبت هایش از پرونده هاروی واینستاین و دیگر متجاوزان هالیوودی گفت:

” سال 1997, واینستاین در همین جشنواره به من تجاوز کرد, آن زمان 21 سالم بود. امشب هم در میان شما کسانی نشسته اند که در چنین اقداماتی دسته داشته و دارند. کسانی که نه در سینما و نه در هیچ حرفه و صنعت دیگری جایی ندارند. خودتان می دانید چه کسانی هستید, اما مهم تر از همه ما میدانیم شما چه کسانی هستید و دیگر به شما اجازه نمیدهیم که قسر در بروید.

Asia_Argento

تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن

تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن – Asia Argento

Asia_Argento_Cannes