شیک پارس

اصلی آلودگی هوای تهران خودروسازهای مهم کشور !

علت اصلی آلودگی تهران سایپا و ایران خودرو هستند!

tehran-air-pollution-in-the-countrys-major-automakers1

آلودگی هوای تهران ناشی از تولید خودروهای بی کیفیت این دو شرکت

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت که انگشت اتهام اصلی در آلودگی هوا متوجه خودروسازهای مهم کشور است.البته به طور مستقیم نام شرکتی را بیان نکردند ولی کاملا واضح بود منظورشان کدام شرکت ها است.

-

«محمدرضا تابش» در گفت‌و‌گو با انصاف نیوز، ساخت وسایل نقلیه ی موتوری با حداقل مصرف سوخت را یکی از راهکارهای مقابله با آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: اانگشت اتهام اصلی در آلودگی هوا متوجه خودروسازهای مهم کشور است که علاوه بر کم توجهی به استانداردهای ایمنی، توجه کافی به استانداردهای آلایندگی نمی‌کنند و در نتیجه خودروهای ساخت داخل از نظر آلایندگی در سطح بالایی هستند.

وی با بیان اینکه اقدام بازدارنده‌ای برای جلوگیری از آلودگی هوا صورت نگرفته،‌ گفت:‌ ما هنوز خودروهایی با سوخت ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر تولید می‌کنیم. در حالی که اگر میزان مصرف سوخت خودروها از ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسد علاوه بر صرفه‌جویی در بخش اقتصادی، بخش عمده‌ای از مشکل آلودگی نیز حل خواهد شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس خاطرنشان کرد: البته در مورد تبدیل سوخت خودروها به CNG اقداماتی صورت گرفته اما موتورهای دوگانه‌سوزی داریم که باز هم آلودگی تولید می‌کنند و خودروسازها کمتر به سمت تولید موتورهایی رفته‌اند که آلودگی کمتری تولید کنند.

تابش در پایان تاکید کرد: ۳ میلیون خودرویی که در سطح شهر تهران تردد می‌کنند، روزانه ۲ هزار تن گازهای آلاینده از خود متصاعد می‌کنند، این در حالی است که یک دهم خودروهای شهر تهران ۵۰ درصد آلودگی هوای تهران را موجب می‌شوند.

انتهای پیام

همچنین دیدن فرمایید