شیک پارس

آموزش تهیه دو دمنوش برای سرماخوردگی و آنفولانزا

طرز تهیه دو دمنوش برای سرماخوردگی و آنفلانزا

طرز-تهیه-دمنوش-درمان-آنفولانزا-سرماخوردگی

طرز تهیه دمنوش سریع و آسان

تابستان با تمام گرما و سختی ها و خوشی هایش تمام شد و حالا فصل زیبای پاییز روبروی ماست. همه چیز فصل پاییز حتی با وجود سرما نیز زیباست اما اگر با طرز تهیه دمنوش مخصوص فصل پاییز و زمستان آشنایی داشته باشید می توانید بدون هیچ مشکلی و با سلامتی کامل از این فصل لذت ببرید. در حقیقت تنها مشکل کوچکی که ممکن است سرمای فصل پاییز برای ما ایجاد کند همان سرماخوردگی های ساده است.

هر چند این سرماخوردگی های ساده  گاهی اوقات ما را مجبور به مصرف دارو و مراجعه به پزشک می کنند اما وقتی می شود از این بیماری شایع بوسیله دمنوش تا حد زیادی پیشگیری کرده و روند درمان را سرعت ببخشیم دیگر نیازی به نگرانی و مصرف داروهای متعدد که هیچ تاثیری هم ندارند نیست.

طرز-تهیه-دمنوش-درمان-آنفولانزا-سرماخوردگی

تمام پزشکان داروهای شیمیایی را فقط برای بیماری های شدید و سخت آنهم در شرایط آب و هوایی بسیار سرد توصیه می کنند. اما از آنجایی که قرار نیست حداقل تا اواخر پاییز با آب و هوایی سرد روبرو شویم، براحتی می توان سرماخوردگی های جزئی و ساده این فصل را با کمک دمنوش ها برطرف کرد.

شما در این مطلب با طرز تهیه دمنوش های خوشمزه و مفید جهت بهبود سرماخوردگی آشنا خواهید شد که هیچگونه عوارض جانبی نداشته و سیستم ایمنی بدن را برای روزهای سرد پیش رو قوی تر می کنند.

طرز-تهیه-دمنوش-برای-سرماخوردگی

دمنوش های گیاهی روشی فوق العاده برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفلو انزا هستند. دمنوش های …

دمنوش لیمو، عسل و زنجبیل

دمنوش لیمو ترش و عسل بهمراه زنجبیل را می شود یکی از بهترین و محبوب ترین دمنوش ها برشمرد. این دمنوش، آرامش بخش بوده و قاتل گلو درد است. طرز تهیه دمنوش لیمو، عسل و زنجبیل بسیار ساده است، مواد اولیه شامل یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده، یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترش و یک قاشق غذاخوری عسل است.

ابتدا زنجبیل رنده شده را داخل یک کاسه کوچک ریخته و یک لیوان آب جوش روی آن بریزید. برای پنج دقیقه آنرا دم کنید.

سپس این ترکیب را  به وسیله یک صافی داخل یک لیوان یا فنجان بریزید طوریکه زنجبیل رنده شده وارد لیوان نشود.

در نهایت یک قاشق آب لیمو تازه و یک قاشق عسل را به آن اضافه کنید. در روزهای سرد به این دمنوش می توان مقداری دارچین هم اضافه کرد. این دمنوش برای تقویت سیستم ایمنی بدن و همینطور سوزاندن چربی های اضافه فوق العاده کارآمد و مفید است.

طرز-تهیه-دمنوش-درمان-سرماخوردگی

دمنوش برای سرماخوردگی – درمان گیاهی سرما خوردگی

طرز تهیه دمنوش 4 طرز تهیه دمنوش خوشمزه برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

 دمنوش برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

طرز تهیه دمنوش 5 طرز تهیه دمنوش خوشمزه برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

فوق تخصص بیماری‌های ریه گفت: بهترین درمان سرماخوردگی، آنفولانزا و سینوزیت استفاده از بخور است

دمنوش-درمان-آنفولانزا-سرماخوردگی

دمنوش سیب، میخک، عسل و دارچین

این دمنوش را بهتر است معجون صدا کنیم چرا که واقعا قوای سیستم ایمنی بدن را به میزان زیادی افزایش می دهد. آنهایی که چندان از مزه دمنوش ها خوششان نمی آید، این دمنوش فوق العاده برایشان مناسب خواهند بود.

برای تهیه این دمنوش به یک عدد سیب تازه، ۲ عدد چوب دارچین، چهار عدد گل میخک خشک شده، ۶ لیوان آب و مقدار لازم عسل نیاز دارید.

ابتدا سیب را به صورت ریز ریز برش دهید و با بقیه مواد بغیر از عسل در یک ظرف یا ماهی تابه ریخته و روی گاز بگذارید تا بجوشد،

پس از جوشیدن شعله گاز را اندکی کم کرده و به مدت ۱۵ دقیقه در همان حالت بگذارید.

سپس با استفاده از یک صافی آب مواد را جدا کرده و داخل قوری بریزید. در این قسمت سیب ها را هم فشار دهید تا آب آنها نیز خارج شود. در نهایت برای شیرین کردن دمنوش به میزان لازم عسل به آن اضافه کنید.

طرز تهیه دمنوش 7 طرز تهیه دمنوش خوشمزه برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

 دمنوش برای سرماخوردگی (آنفولانزا) – درمان خانگی سرما خوردگی

طرز تهیه دمنوش 8 طرز تهیه دمنوش خوشمزه برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

دمنوش برای پیشگیری و درمان آنفولانزا – درمان سریع برای سرماخوردگی – درمان آنفولانزا با دمنوش

طرز تهیه دمنوش 9 طرز تهیه دمنوش خوشمزه برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی

برای سرماخوردگی های ساده در فصل سرد، کدو حلوایی یک درمان مناسب است که می تواند به صورت بخار پز مصرف شود

 سرماخوردگی و آنفولانزا بیماری های ویروسی هستند که منجر به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می شوند. احتقان، آبریزش بینی، آبریزش چشم و سرفه از …

براي سرماخوردگی هاي ساده در فصل سرد، كدو حلوايي يك درمان مناسب است كه مي تواند به صورت بخار پز به همراه كمي پودر نبات و دارچين … این دمنوش را می توان با مقداری عسل مخلوط نموده و روزانه چند نوبت میل نمود. …. سرما خوردگی (آنفولانزا) علائم و دلایل آن.

درمان سرماخوردگی با دم نوش آویشن گاهی اوقات پیشگیری کارساز نیست و با حمله غافلگیرانه ویروس سرماخوردگی مواجه می شوید. در چنین شرایطی …

هیچ نوشیدنی مثل یک دمنوش خوشمزه و داغ، حال آدم سرماخورده را دگرگون نمی‌کند. با دمنوش‌های گیاهی به جنگ سرماخوردگی و آنفلوآنزا و عوارض شایع زمستان …

همچنین دیدن فرمایید