شیک پارس

خلاصه داستان فیلم نفس ساخته نرگس آبیار + عکس

عکس های فیلم نفس و خلاصه داستان فیلم سینمایی نفس نرگس آبیار

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (15)

«نفس» اوایل اردیبهشت ماه در یزد کلید خورد و در ادامه گروه فیلمبرداری را در شهرهای هشتگرد و کرج و قزوین، تهران (پارچین و شوش)، شهریار و شهر ری ادامه دادند و در نهایت همزمان با عید سعید فطر فیلمبرداری بخش‌های اصلی کار پس از 70 جلسه با مدیریت ساعد نیک‌ذات در رباط کریم به پایان رسید.

مهران احمدی، پانته‌آ پناهی‌ها، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی، ساقی زینتی، محمدرضا شیرخانلو، سیده ساره نورموسوی، علی خانبابایی و جمشید هاشم‌پور ایفاگر نقش‌های فیلم سینمایی «نفس» هستند.

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (3)

خلاصه داستان فیلم نفس نرگس آبیار

سومین فیلم بلند سینمایی نرگس آبیار، قصه زندگی یک خانواده یزدی بین سالهای 57 تا 62 است. «نفس» روایتی از زندگی چهار کودک با نام‌های «بهار»، «نادر»، «کمال» و «مریم» است که همراه پدرشان «غفور» (با بازی مهران احمدی) و مادربزرگ با بازی پانته‌آ پناهی‌ها در دهه 50 خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان دنیایی است پر از رؤیاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

حسین جمشیدی گوهری سرپرست تیم انیمیشن سازی فیلم «نفس» با اعلام این خبر درباره ساخت انیمیشن برای این فیلم سینمایی گفت: ساخت انیمیشن برای یک فیلم رئال، تجربه تازه‌ای برای من و دیگر همکاران بود.

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (16)
وی ادامه داد: پیش از این در فیلم «طعم شیرین خیال» تجربه ساخت انیمیشن برای فیلم داستانی را داشتم، با این تفاوت که ساخت انیمیشن در فیلم کمال تبریزی به نوعی کمیک موشن بود و از جهت ساختار و انجام مراحل فنی با فیلم «نفس» متفاوت بود.
حسین جمشیدی گوهری با اشاره به چگونگی ساخت انیمیشن برای فیلم «نفس» گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت در ساخت انیمیشن در فیلم «نفس» این بود که خانم آبیار در مرحله فیلمنامه برای ساخت انیمیشن در موقعیت داستانی تعریف کرده بود و این تعریف ساخت بخش‌های انیمیشن فیلم را برای ما راحت کرد.
synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (1)
طراح تیتراژ فیلم‌هایی چون «طعم شیرین خیال» و «ترنج» یادآور شد: نرگس آبیار برای ساخت انیمیشن فیلم«نفس» نقطه نظر ویژه‌ای داشت و از جهت فرم و فضا انیمیشنی سینمایی، هنری و به دور از انیمیشن‌های رایج که معمولا در تلویزیون دیده می‌شود، می‌خواست.
synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (6)

سایر عوامل نفس عبارتند از نویسنده و کارگردان: نرگس آبیار، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: روزبه سجادی حسینی، مدیر فیلمبرداری: ساعد نیک‌ذات، مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادایمانی ، مدیر تدارکات: امیر یمینی، عکاس: حمید جانی‌پور و بهنوش منصوری، مدیر تولید: بهزاد هاشمی، تهیه‌کنندگان: ابوذر پورمحمدی، محمدحسین قاسمی و شرکت نورتابان.

در ادامه تصاویر پشت صحنه فیلم نفس و تعدادی از بازیگران این فیلم سینمایی را برای شما عزیزان قرار داده ایم

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (8)

عکس نرگس آبیار در فیلم نفس

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (2)

فیلم زیبای نفس در اسکار 2018

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (4)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (5)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (7)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (9)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (10)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (11)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (12)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (13)

*

synopsis-breath-movie-narges-abyar-photos (14)

همچنین دیدن فرمایید