شیک پارس

طرز تهیه شاورما مرغ با سالاد خیلی خوشمزه

طرز تهیه شاورما مرغ با سالاد خیلی خوشمزه

طرز تهیه شاورما مرغ با سالاد بسیار خوشمزه

طرز تهیه شاورما مرغ با سالاد

مواد لازم :

سینه مرغ ۲ عدد  .  ماست ۱ لیوان  .  آبلیمو ۱/۲ لیوان

روغن زیتون ۱/۲ لیوان  .  ادویه مخلوط ۱ قاشق

کره ۱۰۰ گرم  .  نمک و فلفل   .  سس شاورما

آرد سفید ۵ لیوان  .  تخم مرغ ۲ عدد  .  خمیر مایه ۱ و ۱/۲ قاشق

شکر ۲ قاشق غذاخوری  .  آب ۱ و ۱/۲ لیوان  .  نمک نوک انگشت
کاهو خرد شده  .  خیارشور خرد شده  .  گوجه فرنگی حلقه شده  . پیاز خرد شده

طرز تهیه:

سینه مرغ را در ظرفی بریزید و با روغن زیتون، ماست، ادویه مخلوط، نمک، فلفل و آب لیمو خوب مخلوط کنید. سعی کنید مخلوط کردن را با دست انجام دهید تا مواد خوب جذب مرغ شوند. ظرف را به مدت ۱ روز کامل در یخچال قرار دهید.

وقتی مرغ را از یخچال بیرون آوردید در تابه ای نسوز ۵۰ گرم کره بریزید و و آن را روی حرارت ذوب کنید. سینه های مرغ را درون کره انداخته و تفت دهید تا طلائی رنگ شود. سپس مرغ را از روی حرارت برداشته و به صورت خلال خرد کنید. دوباره ۵۰ گرم کره را در همان تابه ذوب کنید و اینبار خلالها را تفت دهید. تابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

طرز تهیه نان شاورما: تخم مرغ را روی آرد بشکنید و خوب مخلوط کنید. بقیه مواد را اضافه کرده و در نهایت آب را اضافه کنید. خمیر را با دست ورز دهید تا صاف و یکدست شود.در صورتی که خمیر بدست چسبید به آن کمی آرد اضافه کنید. سپس روی خمیر را پوشانده، به مدت ۱ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا خمیر ور بیاید و حجم آن تقریبا ۲ برابر شود.

خمیر را به ۱۵ یا ۲۰ قسمت مساوی تقسیم کرده و هر کدام را با وردنه به صورت نازک باز کنید. نان ها را درون تابه نچسب با حرارت متوسط بپزید.

طرز تهیه ساندویچ شاورما

نان شاورما را باز کرده ، روی آن کمی از خلالهای مرغ بریزید. کاهو، خیارشور و گوجه فرنگی را درون نان روی مرغ ها بریزید و ۲ ۳ قاشق از سس شاورما روی آنها بمالید. نان را رول کرده و در کاغذ ساندویچی یا فویل بپیچید.

شاورما مرغ با سالاد خوشمزه :)

طرز تهیه شاورما مرغ با سالاد