شیک پارس

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

 عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری

 
 
4
 

ساعتی پیش مراسم عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری برگزار شد. ملکه الیزابت به نوه خود عنوان دوک ساسکس اعطا کرده است و همسر او مگان مارکل زین پس با عنوان دوشس ساسکس شناخته می شود. از شما دعوت می کنیم برای مطلع شدن از جزئیات مراسم عروسی سلطنتی با مدوپیا همراه شوید.

بیوگرافی مگان مارکل عضو جدید دربار سلطنتی انگلستان +عکس

 

تاریخ, مکان مراسم و مهمانان

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در تاریخ 19 می 2018 مصادف با 29 اردیبهشت 1397 در کلیسای سنت جورج در قصر ویندزور برگزار شد. مراسم ازدواج ساعت 12 ظهر به وقت لندن برگزار گردید. در مقایسه با عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون که یک عروسی حکومتی به شمار می رفت و در آن مراسم سران حکومتی, سیاسی و اعضای سلطنتی سایر کشور ها نیز حضور داشتند عروسی برادر او با مگان مارکل یک عروسی خانوادگی و غیر رسمی بود. البته افراد سرشناس دنیای هنر و ورزش به این عروسی دعوت شده بودند. در ادامه عکس های مهمانان را خواهیم دید.

 عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری

تصاویر با کیفیت از مراسم ازدواج سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

طبق گفته کاخ کنزینگتون این زوج دوست داشتنی دو مهمانی جداگانه خواهند داشت. مهمانی اول در سالن سنت جورج برگزار می شود و تمامی 600 مهمان مراسم ازدواج به این جشن نیز دعوت شده اند.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (18)

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

پرنس هری

ایونت دوم یک مهمانی خصوصی است که به میزبانی پرنس ولز در فراگمور هاوس برگزار خواهد شد. این زوج فتوشوت های مراسم نامزدی خود را نیز در این کاخ انجام دادند. طبق گفته کاخ کنزینگتون 200 نفر به این مهمانی دعوت شده اند.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (15)

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

 مراسم خواستگاری پرنس هری، حلقه نامزدی و فتوشوت های نامزدی

خبر نامزدی رسمی این زوج در روز دوشنبه 27 نوامبر 2017 منتشر شد. این زوج در اولین مصاحبه رسمی شان جزئیات مراسم خواستگاری را شرح دادند. این دو در آپارتمان خود در قصر کنزینگتون مشغول آماده کردن شام (پی نوشت: شام مرغ داشتند ? ) بودند که پرنس هری زانو زده و از مگان تقاضای ازدواج میکند. مگان به قدری هیجان زده میشود که حتی اجازه نمی دهد هری صحبتش را تمام کند و به درخواست او پاسخ مثبت می دهد.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (2)

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

حلقه نامزدی مگان مارکل توسط خود پرنس هری طراحی شده است. در وسط این حلقه یک سنگ با برش پرنسس می بینیم. این سنگ در شهر بوتسوانا، شهری در آفریقای جنوبی که این زوج سال گذشته به آنجا سفر کردند، خریداری شده است. در دو طرف این الماس دو سنگ ریزتر که متعلق به کالکشن جواهرات  پرنسس دایانا است، دیده می شود.  طبق گفته پرنس هری اینگونه مادرش در این مسیر همراه آنها خواهد بود. این حلقه توسط یک کمپانی انگلیسی ساخته شده است و طبق برآوردها یک میلیون دلار ارزش دارد.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (17)

همانطور که پیش از این گفتیم  این زوج فتوشوت های مراسم نامزدی خود را در اواسط دسامبر 2017 در کاخ فراگمور انجام دادند. عکس های این مراسم توسط عکاس معروف مد و فشن, الکسی لوبومیرسکی, گرفته شد.  لازم به ذکر است که مگان در این فتوشوت ها پیراهن کوتور از برند رالف اند روسو به تن داشت که قیمت آن 75000 دلار بود و توسط خود مگان خریداری شده بود.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (16)

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

کارت دعوت

کارت های عروسی توسط کمپانی برنارد اند وست وود چاپ شده اند. در قسمت بالایی کارت مهر پرنس ولز را مشاهده می کنید و جالب است بدانید که از جوهر آمریکایی و کاغذ انگلیسی در چاپ این کارت استفاده شده است تا نمادی برای پیوند مگان و پرنس هری باشد.

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (20)

کیک عروسی مگان و پرنس هری

مگان مارکل و پرنس هری کیک عروسی خود را به یک شیرینی پزی معروف در لندن به نام ویولت کیکس سفارش داده اند. گفته میشود کیک عروسی سلطنتی میکسی از طعم لیمو و گیاه آقطی است که با گل های بهاری و خامه تزیین خواهد شد. طبق اخبار منتشر شده شش شیرینی پز از پنج روز گذشته مشغول تهیه آن هستند. تمامی مراحل آماده سازی این کیک در آشپزخانه کاخ باکینگهام صورت گرفته است. طبق برآورد ها حدود 50 هزار پوند برای این کیک هزینه شده است. در نظر داشته باشید که بخش اعظمی از این هزینه صرف نگه داری و ترانسپورت این کیک خواهد شد.

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (5)

گل آرایی مراسم

گل آرایی مراسم ازدواج سلطنتی و مهمانی های پس از آن توسط فیلیپا کراداک, فلوریستی مشهور که دفعات متعددی با خانواده سلطنتی و برند های معتبر نظیر دیور و الکساندر مک کوئین همکاری داشته است, صورت گرفته است. کراداک در گل آرایی مراسم از سبک ساده و کلاسیک استفاده کرده است. از آنجایی که خانواده سلطنتی علاقه زیادی به گل و گل آرایی دارند, به احتمال زیاد بسیاری از این گل ها از باغ های شخصی و پارک ویندزور تهیه شده اند. طبق محاسبات انجام شده برای گل آرایی مراسم حدود 110 هزار پوند هزینه شده است.

 

جزییات عروسی سلطنتی مگان مارکل و پرنس هری ملکه انگلیس

جزییات-عروسی-سلطنتی-مگان-مارکل-و-پرنس-هری (6)

همچنین دیدن فرمایید