هنگام خرید بلیط هواپیما آنلاین چه مشکلاتی ممکن است به وجود آید

38031systemi

امروز به برخی از مشکلات که ممکن است هنگام خرید بلیط هواپیما به آنها برخورد کنید را برای شما آماده کرده ایم .

آیا خدمات این وب سایت در کل کشور ارائه می شود؟ بلیط ها چطور به دست مسافرین می رسد؟

بله، این وب سایت برای رزرو بلیط تمام پروازهای داخلی در کل کشور خدمات رسانی می کند. همچنین بلیط هایی که توسط این وب سایت فروخته می شوند الکترونیکی است. یعنی همزمان با ارائه ی رفرنس، اسم مسافرین در لیست مسافرین شرکت هواپیمایی قرار داده می شود.

در اینصورت برای دریافت کارت پرواز در فرودگاه، همراه داشتن کارت ملی مسافرین الزامی و کافی می باشد. بلیط های الکترونیک از طریق ایمیل، پیامک و یا فکس برای مسافرین قابل ارسال بوده و نیازی به مهر شدنشان وجود ندارد.

آیا خرید بلیط هواپیما در ساعات غیرکاری و روزهای تعطیل از طریق این وب سایت امکان پذیر است؟

بله، این وب سایت ارائه دهنده خدمات رزرو آنلاین صدور هواپیما می باشد. یعنی پس از پرداخت، رزروها قطعی شده و بلیط ها برای شما ارسال می گردد.

چطور می توانم بلیط هواپیما را آنلاین رزرو کنم؟

ما در بخش راهنمای رزرو آنلاین تلاش کرده ایم شما را قدم به قدم تا انجام یک رزرو بلیط هواپیما به صورت کامل و صحیح راهنمایی کنیم. اگر سوالی برایتان باقی مانده بود با ما به شماره ۳۶۶۵۱۱۱۰-۰۳۱۱ تماس بگرید یا از ابزار گفتگوی آنلاین ما استفاده نمایید. کارشناسان ما صمیمانه پاسخگوی شما هستند.

پس از خرید چطور می توانم از وجود نام مسافرین در لیست پرواز مطمئن شوم؟

تاییدیه رزرو پروازهای سیستمی از همان لحظه خرید بلیط از طریق دفاتر مرکزی و فرودگاهی شرکت هواپیمایی برگزار کننده (نه آژانس های مسافرتی) قابل بررسی است. برای این کار کافی است شماره بلیط یا رفرنس رزرو را بخوانید. اما نام مسافرین پروازهای چارتری از دو ساعت قبل از پرواز توسط چارترکننده برای شرکت هواپیمایی ارسال خواهد شد و پیش از آن قابل بررسی نمی باشد. اما جای نگرانی نیست چون در صورت نبود نام مسافر و عدم پذیرش می توانید از گارانتی اعتبار چارترکننده استفاده کنید.

در این وب سایت چه پروازهایی جستجو می شود؟

پروازهای نمایش داده شده در این وب سایت حاصل جستجوی آنلاین پرواز شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، آسمان، ایران ایر تور، آتا، قشم ایر، تابان و نفت ایران و همچنین پروازهای چارتری بیش از دویست آژانس چارترکننده فعال کشور است. با یک جستجو در این وب سایت می توانید تمام پروازهای موجود را ببینید!

در بعضی مواقع پروازی که در این وب سایت قابل خرید است در وب سایت هواپیمایی غیرقابل خرید می باشد یا بالعکس. علت چیست؟

سهمیه فروش اینترنتی هر شرکت هواپیمایی از سهمیه آژانس های مسافرتی تفکیک شده و تعداد ظرفیت های خالی هر دو یکسان نیست.

پروازهای سیستمی چه پروازهایی است؟

به پروازهای متداولی گفته می شود که بلیطشان از طریق دفاتر مسافرتی کل کشور با قیمت یکسان قابل خرید است. برای ابطال اینگونه بلیط ها می توانید از طریق آژانس مسافرتی صادر کننده، دفاتر مرکزی فروش و ایستگاه های فرودگاهی شرکت هواپیمایی (Airline) اقدام کنید. همچنین قیمت بلیط این پروازها برای بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت بوده و مقادیر مشخصی دارد.

قیمت های بلیط ها را از کجا بررسی کنیم ؟

شما میتوانید برای بررسی قیمت بلیط هواپیما بر روی این لینک (قیمت بلیط هواپیما) کلیک کنید .

پروازهای چارتری چه پروازهایی است؟

بلیط های چارتری مربوط به پروازهایی است که آژانس های چارترکننده تعداد صندلی درخواستیشان را از شرکت های هواپیمایی پیش خرید کرده اند و مسئول قیمت گذاری و فروش این بلیط ها شده اند. نرخ پروازهای چارتری به شدت متغیر بوده و متناسب با تقاضای مسافرین افزایش یا کاهش می یابد. در پروازهای چارتری هزینه مسافرین بالای دو سال به طور کامل محاسبه می شود. لازم به ذکر است پروازهای چارتری صرفا از طریق آژانس صادر کننده قابل ابطال می باشد!

شرایط و شیوه کنسلی رزروها در این وب سایت چگونه است؟

لطفا برای اطلاع از شرایط و شیوه کنسلی رزروتان صفحه راهنمای کنسلی رزرو را مطالعه فرمایید. در این صفحه جدول جریمه های کنسلی، شرایط کنسلی پروازهایی که تغییر یافته اند، بخشنامه هواپیمایی ها و راهنمای استرداد مبلغ در دسترس شماست.

مبلغ صورتحساب من به هنگام خرید تغییر یافت. دلیلش چیست؟

با درخواست مسافرین برای خرید بلیط، اطلاعات پروازها برای اعمال آخرین تغییرات به روز خواهد شد. این تغییرات ممکن است شامل تغییر کلاس پروازی، اتمام ظرفیت یک چارترکننده و تامین بلیط از چارترکننده جدید یا تغییر قیمت توسط چارترکننده باشد. پیشنهاد می کنیم در این مواقع از پایین صفحه ی رزرو دکمه ی “انصراف و بازگشت” نارنجی رنگ را کلیک کرده و از لیست پروازهای به روز شده پرواز خود را انتخاب نمایید.

هزینه خردسال دو تا دوازده سال و نوزاد زیر دو سال چطور محاسبه می شود؟

در پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان و کاسپین هزینه خردسال برابر ۷۵% هزینه بزرگسال و در سایر شرکت های هواپیمایی معادل ۵۰% نرخ بزرگسال می باشد. اما نرخ خردسال در پروازهای چارتری به طور کامل برابر یک نفر بزرگسال محاسبه می شود. بر خلاف این تنوع، هزینه نوزاد در تمام پروازها شامل بیمه، عوارض و مالیت بوده و برابر ۱۰% هزینه بزرگسال نرخ گذاری می گردد.

شرایط استفاده از تخفیف ۵۰% ایثارگران روی پروازهای داخلی چگونه است؟

جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده های شاهد و خانواده جانبازان هفتاد درصد در صورت مسافرت داخلی از طریق هر یك از شركت های دولتی یا خصوصی هواپیمایی با ارائه كارت ایثارگری و یا معرفی نامه بنیاد از پرداخت پنجاه درصد هزینه مسافرت معاف هستند. به دلیل عدم امکان بررسی مدارک به صورت آنلاین، برای محاسبه این تخفیف پیش از رزرو همراه با مدارک مذکور به آژانس های مسافرتی محل مراجعه فرمایید.

 

منبع : https://airplaneticket.ir/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید