نکات مهم و اصولی خرید کفش مدرسه

نکات مهم و اصولی خرید کفش مدرسه (1)

کفش مدرسه ,ست کیف و کفش مدرسه , مدل کفش بچگانه , مدل کفش بچه گانه , مدل کفش مدرسه

وقتی نوبت به خرید کفش بچگانه می‌رسد، همیشه لازم است نکات بیشتری را در نظر بگیریم به ویژه اگر این کفش، کفش مدرسه باشد.

کم کم به روزهای پاییزی نزدیک می‌شویم و انتخاب کیف و کفش مناسب مدرسه، دغدغه خانواده‌هایی است که به سلامت بدن کودکانشان اهمیت می‌دهند.

پس با این نکات همراه شوید تا بهترین مدل کفش مدرسه دخترانه یا پسرانه را برای یک سال تحصیلی شاد و متفاوت، انتخاب کنید.

مدل کفش مدرسه دخترانه

کفش باید انعطاف پذیر باشد: کفش مدرسه یا کتانی بچگانه‌ای که انتخاب می‌کند باید به اندازه …

به پاشنه کفش توجه کنید:

پاشنه‌های کفش به این علت اهمیت دارند که از وزن پاها رویشان قرار می‌گیرد. بنابراین پاشنه‌ها هنگام گام برداشتن باید کاملا صاف قرار بگیرند و اگر زیاد به طرفین کج شوند، باعث ایجاد مشکلاتی مثل کمردرد و پادرد می‌شوند.

نکته: اگر می‌توانید دو طرف پاشنه کفش را به راحتی به داخل فشار دهید، کفش برای پاهای در حال رشد کودکانتان مناسب نیست.

شما به بندها نیاز دارید:

کفش مدرسه باید بندی یا لااقل چسبی باشد. بندها این امکان را ایجاد می‌کنند که پا کاملا داخل کفش ثابت بماند و لیز نخورد. لیز خوردن پا در داخل کفش، باعث می‌شود انگشتان پا مدام مچاله شده و به مرور زمان دفرمه شود.

مدل کفش کتانی بچه گانه

راهنمای گام به گام برای … به گام برای انتخاب مدل … مهم برای انتخاب کفش مدرسه را …

کفش باید انعطاف پذیر باشد:

کفش مدرسه یا کتانی بچگانه‌ای که انتخاب می‌کند باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد، اما تنها در بخش پنجه کفش. در واقع کفش تنها باید کمی خم شود نه کاملا مچاله!

علاوه بر این بهتر است که کفش، بالشتک یا کوشن‌هایی (Cushioning) برای راحتی و حمایت بیشتر از پاها داشته باشد.

هم دارای قابلیت تنفس و هم ضد آب:

چند هفته‌ای که از شروع مدرسه‌ها بگذرد، موسم باران‌های تند پاییزی و بعد از آن برف‌های زمستانی است. پس اگر برای زنگ ورزش یک کتانی یا کفش ورزشی را انتخاب کرده‌اید، برای روزهای دیگر به یک نیم بوت ضد آب نیاز دارید.

چرم، کتان و پارچه‌های تکنولوژی‌دار، می‌توانند هم ضد آب باشند و هم قابلیت تنفس داشته باشند. فراموش نکنید که بچه‌ها در مدرسه مدام به این طرف و آن طرف می‌دوند، پس کفشی که قابلیت تنفس نداشته باشد علاوه بر آنکه باعث بو گرفتن پا می‌شود، بیماری‌های پوستی متعددی را هم به وجود می‌آورد.

کدام برند؟ قابلیت تنفس در عین ضدآب بودن ویژگی خاص کفش‌های برند جی اوکس (GEOX) است، مدل‌های متنوع این برند را در بخش‌های بچگانه، زنانه و مردانه می‌توانید پیدا کنید.

مدل کفش پسرانه

چگونه کفش مناسب را انتخاب کنیم ؟؟(راهنمای … مناسب برای انتخاب کفش … انتخاب کفش به یاد …

کمی لژ لازم است:

کمی لژ در بخش پاشنه کفش می‌تواند فشار را از روی کمر بردارد. چه کفش کتانی یا ورزشی بچگانه را انتخاب می‌کنید و چه برای روزهای بارانی، سراغ نیم بوت‌های دخترانه و پسرانه می‌روید، همیشه دنبال کفش‌هایی بگردید که کمی لژ داشته باشند.

این مدل‌ها برای کفش مدرسه مناسب نیستند:

کفش‌هایی که زیره چوبی دارند، از پاها در مقابل ضربه محافظت نمی‌کنند و باعث می‌شوند کودکان هنگام راه رفتن فشار بیشتری به پاشنه پا وارد کنند که به مرور زمان باعث ایجاد کمردرد و دردهای مفصلی می‌شود.

کفش‌های عروسکی، معمولا زیره نازک و کم دوامی دارند که در همان هفته‌های اول مدرسه از بین می‌رود. علاوه بر آن، کفش‌های عروسکی به این دلیل که ساختار شل و سستی دارند، نمی‌توانند از پا به خوبی محافظت کنند و پا مدام داخل کفش لیز می‌خورد.

بوت‌های مدل UGG، با زیره تخت و رویه نرمی که دارند، اگرچه ممکن است مدل مورد علاقه دختر بچه‌ها باشند، اما به عنوان کفش مدرسه انتخاب مناسبی نیستند.

کفش‌های کاملا تخت و راحتی، باعث خستگی و درد در بخش مچ پا می‌شوند و در بلند مدت ممکن است موجب صافی کف پا و کمردرد شوند.

کفش‌های پاشنه دار، تنها و تنها برای یک مدت کوتاه در مهمانی‌ها برای دختربچه‌هایی که عاشق صدای پاشنه‌ها هستند، قابل استفاده هستند. پاشنه بلند، باعث ایجاد فشار بر پنجه پا شده و انگشتان را دفرمه می‌کند.

مدل کفش کتانی دخترانه

راهنمای انتخاب کیف مردانه تا انتها … کوهنوردی یا رفتن به مدرسه و … 7 مدل برتر کفش …

بهترین سایز برای کفش مدرسه

بهترین موقع برای خرید کفش یا اندازگیری پاها برای خرید اینترنتی کفش، بعداز ظهر است که اندازه پاها به بیشترین میزان خود در طول روز می‌رسد. پس هیچگاه صبح‌ها برای خرید کفش به ویژه کفش بچگانه اقدام نکنید.

درست است که دختران و پسران تا پایان نوجوانی در حال رشد هستند اما این موضوع نباید دلیل شود که شما کفشی را انتخاب کنید که سایز آن بزرگتر است سایز فعلی پای آن‌ها است.

همیشه حواستان باشد که هر چند ماه یک بار اندازه کفش را چک کنید و مطمئن شوید انگشتان پا داخل کفش مچاله نشده باشند و کفش هنوز برای فرزند شما اندازه باشد.

کفش ورزشی تمرین بهترین انتخاب است!

حالا که همه نکات مهم برای انتخاب کفش مدرسه را می‌دانیم، بهتر است به شما بگوییم که کفش‌های ورزشی مخصوص تمرین یا کتانی‌های بچگانه بهترین انتخاب برای روزهای طولانی و پرجنب و جوش مدرسه هستند.

برند آدیداس (Adidas)  و سوپرگا (Superga) مدل‌های متنوعی از انواع کفش کتانی و ورزشی دخترانه و پسرانه هم در مجموعه بچگانه و هم در مجموعه بزرگسال برای نوجوانان، طراحی کرده است که برای یک روز شاد در مدرسه می‌توانند مناسب باشند.

کفشی از نظر طبی استاندارد است که از پای فرد محافظت کند. کفش باید کاملا روی پا را بگیرد، یعنی هر نوع کفشی که پا در آن لق بزند و یا تنگ باشد، پوشش مناسبی از نظر طبی نیست.

دکتر ترکان، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در خصوص ویژگی های کفش مناسب برای مدرسه اینچنین توضیح می دهد:

«گاهی والدین برای فرزاندشان کفشی می خرند که بسیار به پایشان تنگ (کیپ) است. یعنی به توصیه فروشندگان عمل می کنند که می گویند کفش پس از مدتی جا باز می کند. در حالی که این یک باور غلط است و کفش از همان ابتدا باید مناسب پا بوده و فرد در آن احساس راحتی کند.

بهترین کفش برای دانش آموز کفش ورزشی است که اندازه اش با بند قابل تنظیم باشد. البته برای دانش آموزان دبستانی بهتر است به جای بندی، چسبی باشد تا بند آن به طور مکرر باز نشود.

در عین حال باید از خرید کفش های گشاد هم امتناع کرد، چراکه در این قبیل کفش ها فرد ناگزیر است از عضلات پا برای نگهداری کفش استفاده کند که از نظر پزشکی مناسب نیست.

کفش باید حداکثر نیم سایز از پا بزرگ تر باشد. در حالی که باور اشتباه عموم بر این است که کفش راحت طبی، کفشی است که پا در آن لق بخورد و به پا فشار نیاورد.

به علاوه بهترین زمان برای خرید کفش عصر است، چرا که پا در بزرگ ترین سایز خود قرار دارد.

کفش هایی با پاشنه بلند که فرم پا را عوض می کنند، کفش مناسبی برای کودکان نیستند. کفش بدون پاشنه هم باید لژ محافظی بین کف پا با زمین داشته باشد که سراسر پا از پنجه تا پاشنه را بپوشاند. چون کفش تخت و بدون پاشنه هم برای فعالیت مناسب نیست.

از دیگر ویژگی های کفش مناسب برای دانش آموزان، وجود کفی است تا از برخورد کف پا با زمین محافظت کند. از این رو کفی باید ضخامت مناسبی داشته باشد و نازک نباشد.

بر خلاف باور عموم مبنی بر مناسب بودن کفش های مارک دار، بسیاری از کفش ها با مارک های معروف در بازار از نظر طبی مشکل دارند و از پا محافظت نمی کنند.

بعلاوه دانش آموز نباید کفش با جنس چرم مصنوعی بپوشد، زیرا پا عرق می کند و هوا در کفش جریان ندارد. کفش باید طوری باشد که دانش آموز برای ساعت ها در آن احساس راحتی کند.»

 کفش مدرسه پسرانه,کیف و کفش مدرسه

بهترین کفش برای دانش آموز کفش ورزشی است که اندازه اش با بند قابل تنظیم باشد

   عزیزیان ، فیزیوتراپ  نیز در مورد کفش مناسب برای دانش آموزان بیان می دارد:

«کفش خوب کفشی است که انعطاف لازم را داشته باشد و پاها در آن احساس راحتی کنند.

اهمیت استفاده از کفش مناسب تا جایی است که استفاده از کفش های نامناسب سبب ایجاد فشار نابجا به نواحی پا، زانو، کمر و حتی گردن می شود که این مسئله مشکلاتی را برای فرد در بلندمدت بوجود خواهد آورد.

کف کفش در ناحیه زیر انگشتان پا نیز بایستی انعطاف لازم را داشته باشد.

بهترین کفش کفشی است که کفی آن دارای دو قوس طولی و عرضی بوده، به نحوی که قوس طولی و عرضی کف پا را پر کند.

کفی کفش بایستی از انعطاف لازم برخوردار بوده و فشارها را در خود خنثی کند و به عبارتی به شکل پا باشد و پا در آن احساس راحتی کند.

اکثر کفش ها این کفی را ندارند. لذا به افراد توصیه می کنیم که هنگام خرید کفش دقت کنند.

به افرادی که کف پای صاف دارند توصیه می کنیم از کفش هایی استفاده کنند که کفی آنها زیر نظر متخصصان فیزیوتراپ ساخته شده باشد.

همچنین توصیه می شود افرادی که کف پای صاف دارند، در منزل هم از دمپایی های با قوس طولی و انعطاف پذیری مناسب استفاده کنند.

قسمت خلفی کفش باید به گونه ای باشد که هنگام راه رفتن موجب صدمه زدن به تاندون آشیل پا نشود.

بهترین ارتفاع پاشنه برای آقایان دو و نیم و برای خانم ها سه و نیم سانتیمتر است و به افراد توصیه می شود از پوشیدن کفش های پاشنه بلند و نوک تیز خودداری کنند، چرا که این کفش ها سبب ایجاد درد در ناحیه جلویی زانو و کمر می شوند.

بهترین جنس برای کفش نیز چرم طبیعی است. این نوع کفش از تعریق پاها جلوگیری کرده و به پا اجازه نفس کشیدن می دهد. ضمن اینکه از بوی بد پا جلوگیری می کند.

بهترین زمان برای خرید کفش، عصرها است، زیرا طول پا در عصرها حدود نیم سانتیمتر بزرگتر از صبح ها است.

توصیه می شود بچه هایی که زانوهای پرانتزی یا ضربدری دارند، از کفش هایی استفاده کنند که زیر نظر فیزیوتراپ تهیه می شوند.

هر ورزشی به نوع خاصی از کفش نیاز دارد. لذا به ورزشکاران توصیه می شود سعی کنند کفش هایی متناسب با رشته ورزشی خود تهیه کنند تا پای آنها دچار آسیب نشود.»