عکس های فریبرز عرب نیا در سریال مختارنامه در نقش مختار

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (12)

  • فریبرز عرب‌نیا از بازیگران ایرانی است. فریبرز عرب نیا در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد و در سال ۱۳۶۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم ریاضی فیزیک شد. او پس از طی کردن دوره خدمت سربازی در سال ۱۳۶۴ به ترکیه رفت و در دانشگاه خاورمیانه آنکارا مشغول به تحصیل رشته مدیریت شد، اما آن را نیمه تمام رها کرد و به ایران بازگشت تا در رشته مورد علاقه‌اش مشغول شود. او پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های تخصصی تئاتر و سینما به شکل حرفه‌ای وارد کار شد و تئاتر را در کانون تئاتر تجربی زیر نظر استاد حمید سمندریان و سینما را در دوره‌ای دو ساله در مجتمع آموزشی سینما تحصیل کرد. او همچنین در رشتهٔ ارتباط تصویری (گرافیک) موفق به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر شد. او علاوه بر بازیگری در زمینهطراحی گرافیک نیز فعال می‌باشد.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (22)

وبسایت شیک پارس

صفحه اصلی

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (23)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (24)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (25)

  • فریبرز عرب نیا به دلیل کنایه هایی که داشت در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر حضور پیدا نکرد

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (26)

  • فريبرز عرب‌نيا طي شش سالي كه ساخت «مختارنامه» به طول انجاميد، به ندرت در فيلمي حاضر شد و به گفته‌ي خودش يك «خودكشي حرفه‌يي» را تجربه كرد. او معتقد است در چنين شرايطي يك بازيگر حرفه‌يي همواره به لحاظ مالي ضرر مي‌كند؛ با اين حال عرب‌نيا خوشحال است كه سيستم غيرقابل پيش‌بيني فيلمسازي در ايران، سال‌هايي كه او صرف اين سريال كرده بود را به هدر نداد و در گفت‌وگوهايي كه در مقاطع مختلف ساخت سريال «مختارنامه» داشت، بارها اعلام كرد كه احساس مي‌كند از اين انتخاب (بازي در سريال داوود ميرباقري) راضي است.

برای دیدن عکس های سریال مختارنامه روی عکس زیر کلیک کنید

سریال مختارنامه (5)


fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (18)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (19)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (20)

عکس فریبرز عرب نیا در کنار رضا رویگری در نقش کیان ابوعمره


fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (21)

  • اين بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، در پاسخ به اين پرسش كه نقش مختار برايش چقدر به لحاظ مالي و معنوي ارزش داشت كه قبول كرد چندين سال از عمرش را صرف آن كند؟ گفت: در مورد امكانات مالي به جرأت مي‌گويم كه بازيگر توانا و صاحب سبك هميشه در ايران ضرر مي‌كند؛ در اين باره شك نكنيد؛ من با فكت(دليل) مشخص و مسلم علمي، در يك سميناري حتما در اين باره صحبت خواهم كرد.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (13)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (14)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (15)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (16)

  • اين بازيگر سينما و تلويزيون با بيان اين كه از ابتدا دغدغه‌هايش چيزهاي ديگري به غير از حفظ موقعيت بوده، ادامه داد: من قبل از شروع «مختارنامه» مي‌خواستم فيلم خودم را بسازم و مهم‌ترين دغدغه‌ام اين بود كه ساخت اين فيلم چند سال به عقب مي‌افتد؛ كمااين كه اين اتفاق افتاد. مجموعه قصه‌ام را داشتم چاپ مي‌كردم آن هم چند سال به عقب افتاد؛ اما الآن شكرخدا فكر مي‌كنم كه غلط پيش‌بيني نكرده بودم و «مختارنامه» ارزش تمام اين سختي‌ها و ريسك‌ها را داشته‌است. خدا را واقعا شكر مي‌كنم؛ به اين دليل كه به راحتي مي‌توانست كار خوب از آب در نيايد؛ نه به اين دليل كه كارگردان، فيلم‌نامه و عوامل خوب نبودند بلكه به اين جهت ‌كه سيستم فيلم‌سازي در ايران، سيستم قابل پيش‌بيني نيست. به همين راحتي مي‌توانست اين كار درنيايد و حال همه خراب شود كه شكر خدا اين‌طوري نشد.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (7)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (8)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (9)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (10)

  • بازيگر نقش «مختار» سپس با بيان اين كه كارهايي مانند «مختارنامه» ايثار مي‌خواهد، اظهار كرد: در چنين كارهايي پوست، مو، گوشت و جان آدم فرسوده مي‌شود. زندگي‌ بازيگر چنين كارهايي دچار تنش‌هاي عجيب و غريب مي‌شود. از نظر حرفه‌يي 5 سال فيد شدن در يد هركسي نيست ولي من از گفتن اين‌ها همواره اباء دارم؛ به جهت اين‌كه دوست ندارم بحث شخصي كنم.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (11)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (2)

  • عرب‌نيا با اعلام اين‌كه يك بدل تقريبا هميشگي در صحنه‌هاي خطرناك نقش او را بازي ‌كرد، خاطرنشان كرد: ايشان در صحنه‌هايي حضور دارند كه صورت مختار لو نمي‌رود. اين صحنه‌ها پلان‌هاي بسيار دور را شامل مي‌شود؛ بنابراين در صحنه‌هايي كه احساس كردم نمي‌توانم صحنه را كنترل كنم، يا درصد خطا بالا برود و يا آقاي ميرباقري و شخص ديگري از عوامل توليد تشخيص مي‌دهند كه بايد شخص ديگري جاي من بازي كند، قاعدتا بدلكار كار را انجام مي‌داد.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (3)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (4)

  • از نخستين روزي كه فريبرز عرب‌نيا براي بازي در سريال تاريخي «مختارنامه» با سيما فيلم قرارداد بست، حدود شش سال مي‌گذرد و او در اين مدت به جز يك پروژه، در هيچ پروژه سينمايي و تلويزيوني ديگري مقابل دوربين نرفت. او در تمام اين روزها «مختار» داوود ميرباقري باقي ماند، تا علاوه بر رد پيشنهاد كارگردانان و تهيه‌كنندگان براي بازي در پروژه‌اي ديگر، پاسخش براي مصاحبه با خبرنگاران نيز منفي باشد.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (5)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (6)

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (1)

  • فريبرز عرب‌نيا در پايان تأكيد كرد: در ايران متأسفانه رابطه بازيگر با صحنه‌هايي كه با خطر جاني همراه است و الزامات آن، درست تعريف نشده است. مشابه بازيگر بايد رابطه نزديك‌تري با پروژه داشته باشد و بسياري از مسايل براي او تعريف شود. البته خوشبختانه در «پروژه مختارنامه» اين اتفاق تا حدودي رخ داده است.

fariborz-arabnia-in-mokhtarnameh-tv-show (1)

بیوگرافی حسن فتحی کارگردان مشهور+عکس

بیوگرافی رضا کیانیان بازیگر مشهور سینمای ایران+عکس

خلاصه داستان فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی + عکس

بیوگرافی اصغر فرهادی کارگردان جهانی سینمای ایران + عکس