فیلم پارادایس یک بی حرمتی به قداست لباس روحانیت

بعد از ظهور دین مبین اسلام همواره لباس روحانیت نمادی از دین اسلام بوده و پوشاننده آن را حامل و بازگوکننده سخنان ائمه و قرآن معرفی کرده است. بگذریم از اندک افرادی که از این لباس سوء استفاده کرده و می کنند، اما کماکان این لباس از شان و جایگاه ویژه‌ای در اذهان عمومی مردم برخوردار است.
در همین راستا مقام معظم رهبری در تاریخ 1371/11/25 در دیدار جمعی از روحانیون پیرامون آبروی روحانیت شیعه می‌فرمایند:

«بنده مکرّر عرض کرده‌ام که ما نباید خیال کنیم آبروی نسل فعلی روحانیت موجب این شد که مردم به سمت انقلاب اسلامی گرایش پیدا کنند. نه؛ این اشتباه است. بلکه آبروی هزار ساله روحانیت، که یک ذخیره تمام نشدنی بود، موجب این پیروزی‌ها و موفّقیت‌ها گردید. این آبروی هزارساله، عبارت است از آن اعتباری که در طول قرن‌های متمادی، از علم و تقوای علمای بزرگ به دست آمده است … یعنی هزاران انسان برگزیده، عمرهایشان را به طهارت و تقوا گذراندند، مجموعه‌های علمی سطح بالا به وجود آوردند و آثار علمی ارائه دادند، تا بتدریج یک جامعه و یک ملت را به روحانیت – به صورت بنیادین – معتقد کردند. این نیست که عدّه‌ای؛ مردم یک عهد و زمان و نسلی، کسی را بخواهند، امّا نسل بعد نخواهند. وقتی که محبّتی، بنیادی و عمیق شد، به مثابه خصال انسانی، از نسلی به نسل دیگر به ارث میرسد.»

خلاصه داستان فیلم پارادایس - پوستر پارادایس

اما با تمام این سخنان و تاکیدات باز هم دیده میشود که در معدود فیلم هایی قداست این مقام و این لباس با اقداماتی نادرست مورد حمله قرار گرفته است.

جدیدترین مورد از این دست اقدامات در رونمایی از پوستر فیلم «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی مشاهده شده. پوستری با حضور دو روحانی و یک زن بی‌حجاب – در این پوستر، مهران رجبی ملبس به لباس روحانیت ایستاده و همراه دختری فرنگی و بدون حجاب، عکس سلفی می‌گیرد!

توجه به این نكته‌ی مهم لازم است كه مضمون این فيلم به گفته كارگردان این است که مضمونی دینی دارد، با این حال مجوزی نخواهد شد برای این‌كه مسأله‌ی قداست لباس روحانیت را در نظر نگیریم.
روز گذشته کارگردان این فیلم تأکید کرد، پوستر منتشرشده درفضای مجازی، پوستر اصلی نیست و این طرح اولیه مورد تأیید قرار نگرفته است. با این حال باید پرسید چه کسی این پوستر را درفضای مجازی پخش کرده است؟ آیا این حركت نوعی ترفند تبلیغاتی برای ایجاد حساسیت و جنجال نیست؟
جالب این‌كه در پی انتشار پوستر فیلم، اداره‌ي کل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تأكید بر این مسأله که «پارادایس» پروانه نمایش ندارد، انتشار هرگونه مواد تبلیغی (از قبیل پوستر، تیزر و…) قبل از دریافت پروانه نمایش را تخلف دانسته است.

پوستر فیلم پارادایس - داستان فیلم پارادایس -

کارگردان پارادایس: باتوجه به عدم دریافت مجوز از ارشاد، در ۱۸ماه گذشته تلاش کردم تبلیغی برای فیلم صورت نگیرد اما تهیه کننده آلمانی دیگر صبر نکرد و فیلم را برای چندجشنواره خارجی ارائه کرد

 

اداره کل سینمای حرفه‌ای به‌دنبال انتشار پوستر فیلم «پارادایس» اعلام کرد: تهیه‌کننده و صاحبان فیلم، مسئول محتوا و اقلام تبلیغی آن هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در چند روز گذشته پوستری از فیلم بدون مجوز نمایش «پارادایس» در فضای مجازی پخش شده که کارگردان فیلم ادعا کرده، بدون هماهنگی با او و توسط طراح پوستر منتشر شده است.

در ادامه‌ی توضیح اداره کل سینمای حرفه‌ای در این‌باره آمده است: «انتشار پوستر، تیزر و مواد تبلیغی فیلم‌های سینمایی تنها پس از دریافت پروانه نمایش، موضوعیت پیدا می‌کند و هرگونه انتشار این مواد تبلیغی قبل از دریافت پروانه نمایش، تخلف محسوب شده و عواقب آن متوجه صاحبان آثار خواهد بود.»

درپی انتشار پوستر و بخش‌هایی از فیلم «پارادایس» ساخته علی عطشانی در فضای مجازی، این اداره کل همچنین گفته است: «فیلم “پارادایس” تا کنون موفق به اخذ پروانه نمایش نشده و طبعاً هیچ‌یک از اقلام تبلیغی آن مجوزی دریافت نکرده و تهیه‌کننده و صاحبان فیلم مسئول حفظ محتوا و اقلام تبلیغی فیلم هستند و نسبت به همه شئون فیلم مسئول تلقی می‌شوند.»

پوستر فیلم «پارادایس» با حضور دو روحانی و یک زن بی‌حجاب به کارگردانی علی عطشانی رونمایی شد.

خلاصه داستان فیلم پارادایس

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ۲۴آنلاین، داستان فیلم پارادایس به تهیه‌کنندگی علی عطشانی در مورد دو طلبه جوان است که می‌خواهند برای شرکت در سمیناری دانشگاهی پیرامون ادیان الهی به آلمان بروند. رئیس حوزه علمیه آن‌ها که حاج‌آقا فراستی نام دارد، راه سفر را بر آن‌ها می‌بندد. طلبه‌های جوان، ویزایی هم برای او می‌گیرند تا با آن‌ها به آلمان برود.

بازیگران فیلم سینمایی «پارادایس» که در سال ۱۳۹۴ تهیه شده است مهران رجبی، جواد عزتی،  محمدعلی نجفیان، سامان صفاری، بیتا عطشانی، الیویا بورکارت، ماتیاس متس، کلاتسیدا روبرت و کاترین فلوس هستند.

علی عطشانی اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرده بود نسخه نهایی فیلم سینمایی «پارادایس» برای دریافت پروانه نمایش به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شده است  تا در نوبت اکران عید فطر قرار گیرد.

تهیه‌کننده و کارگردان «پارادایس» این اثر را یک فیلم دینی نامیده بود که با نگاهی طنازانه به برتری مسلمان‌ها در اروپا اشاره می‌کند

با توجه به این تفاصیل، كمترین انتظاری كه می‌توان از مسئولین امر داشت، برخورد جدی با این فیلم و سازندگان آن است. باشد كه يك‌بار برای همیشه جلوی سوءاستفاده‌ها و بي‌حرمتی‌ها گرفته شود.

سریال جنجالی آسپرین در نمایش خانگی

خلاصه داستان فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی + عکس

عکس های زیبا از کتایون ریاحی در جوانی