شیک پارس

جدیدترین مدل سفره هفت سین برای نوروز 1397

جدیدترین مدل سفره هفت سین

در این مطلب از سایت شیک پارس برای شما نمونه هایی از  جدیدترین مدل سفره هفت سین سفره هفت سين,مدل سفره هفت سین شیک 97,مدل سفره هفت سین شیک وجدید,مدل سفره هفت سین شیک و باکلاس,مدل سفره هفت سین شیک 97,مدل سفره هفت سین شیک و زیب فراهم آورده ایم.

سفره هفت سين (51)

سفره ی هفت سین 97,مدل چیدمان سفره هفت سین 97

سفره هفت سين (52)

انواع مدل سفره هفت سین 97

سفره هفت سين (53)

مدل سفره هفت سین سنتی 97

سفره هفت سين (54)

عکس مدل سفره هفت سین 97,مدل سفره هفت سین 97

سفره هفت سين (56)

مدل سفره هفت سین 97 جدید

سفره هفت سين (57)

مدل سفره هفت سین 97 سنتی

سفره هفت سين (58)

جدیدترین مدل سفره هفت سین مدل سفره هفت سین 97 ساده

سفره هفت سين (59)

جدیدترین مدل سفره هفت سین مدل سفره هفت سین سال 97

سفره هفت سين (60)

انار از مقدس ترین درختان است كه تقدسش را همچنان تا به امروز حفظ كرده است. درخت انار به سبب رنگ سبز تند برگ‌هایش و نیز به جهت رنگ و شكل غنچه و گل مانندش، همانند آتشدان است و همیشه مقدس بوده است. پردانگی انار نماینده بركت و باروری و رزق فراوان است و نمادی است از باروری ناهید. زرتشتیان معمولا در تاس مس پر از آب یك عدد انار هم می‌گذارند با این باور كه این میوه پردانه در سال جدید بركت و رزق فراوان برای خانواده به همراه داشته باشد، به ویژه انارهای خوش آب و رنگ و آبدار شهر كویری یزد كه اكثرا برای استفاده در سفره‌های هفت سین در پوششی از كاه در گودال‌های زمینی نگه داری می شود تا در سال نو به زیبایی سفره هفت سین بیفزاید.

ماهی
یكی دیگر از زینت دهندگان سفره هفت سین، ماهی است، اسفند ماه در برج حوت است و حوت یعنی ماهی. در هنگام نوروز برج حوت به برج حمل تحویل می‌گردد و از این رو نمادی از آخرین ماه سال در خوان نوروزی گذاشته می‌شود. علاوه بر آن ماهی یكی از نمادهای آناهیتا فرشته آب و باروری است كه وظیفه اصلی نوروز را كه باروری است بر عهده دارد. خوردن سبزی پلو با ماهی نیز در شب عید از این روست و ظرف پر از آب با چند ماهی قرمز نمادیست از روزی حلال.

گل بیدمشك
گل بیدمشك نمادی است از اسپندارمذامشاسپند و گل نیز ویژه اسفند ماه است به خصوص گل بید‌مشك كه از عطر خاصی نیز برخوردار است و در معطر ساختن فضای خانه نقش بسزایی دارد.

نارنج
نمادی است از گوی زمین و هنگامیكه در ظرف آبی نهاده شده باشد، نمادی است از گوی زمین در كیهان و گردش آن بر روی آب نمودار گذاشتن برج‌های دوازده گانه و تحویل سال است. علاوه بر این‌ها بر سر سفره زرتشتیان كاسه‌ای پر از پالوده خانگی و نیز كاسه‌ای از خشكبار ترش مزه مانند برگه شفتالو، ‌برگه زردآلو، ‌آلبالو و آلوچه را كه قبلا در آب خیسانده‌اند، نیز می‌گذارند و نیز مقداری پسته، ‌فندق، بادام زمینی و تخمه را كه قبلا خندان كرده و بو داده‌اند، داخل كیسه‌ای به نام دولك می‌ریزند و به عنوان آجیل نوروزی بر سر سفره می‌نهند.

علاوه بر آن بر سر سفره هفت سین گلهای زیبا و خوشبویی چون گل نرگس،‌ گل سنبل و گل شب بو كه نوید بخش بهار هستند، دیده می‌شود. زمانیكه سفره چیده شد همه اهل خانه حمام رفته و لباس نو پوشیده، گرد سفره هفت سین می‌نشینند و چند دقیقه مانده به تحویل سال همگی با هم خواندن سرودهایی، خداوند را سپاس و نیایش می‌كنند.

جدیدترین مدل سفره هفت سین برای نوروز 1397

جدیدترین مدل سفره هفت سین مدل های سفره هفت سین

همچنین دیدن فرمایید

2 نظر

  1. سمیرا گفته است :

    قیمت هفتسین دومی رو میخواستم

  2. سمیرا گفته است :

    قیمت هفت سین دومی رو میخواستم اگه لطف کنید قیمت بدین ممنون میشم