پیشگیری از بارداری و حامله شدن ناخواسته در خانه و به صورت طبیعی

جلوگیری-از-باردار-شدن-به-روش-طبیعی

راه های جلوگیری از بارداری. جلوگیری از بارداری شامل وسایل و روش های متعددی است که فرد می …

جلوگیری از بارداری که در تاریخچه زندگی انسان ها به عنوان رویدادی نو ظهور در نظر گرفته می شود، به گذشته ای دورتر از آنچه که ما قادر به نوشتن در مورد آن هستیم، بر می گردد.

1) 19درصد زوجینی که در سنین باروری هستند، بدون استفاده از روش های پیشگیری از بارداری به احتمال قریب به یقین، در عرض یکسال باردار خواهند شد.

2) بنابراین بهترین توصیه به زنان جوانی که نمی خواهند حامله شوند، این است که در هنگام آغاز فعالیت های جنسی اقدام به استفـاده از روش هـای پیشگیری از بـارداری نمایند.

3) پیشگیری از بارداری یک فاکتور بسیار مهم در زندگی اغلب زنان بوده که نیاز به آن بر حسب دوره هـای مختلف زندگی آنان، متفـاوت است.

4) به علاوه مرحله باروری زنان یکی ازعوامل مؤثر بر انتخاب روش است به طوری که بعـد از ازدواج و قبـل از تولـد اولـین فرزنـد از روش هایی متفاوت استفاده شده و در صورت تمایل در به تأخیر انداختن بارداری، از روش های کم اثرتر استفاده می شود.

5) از آنجایی که دوران جوانی و سال هـای اول زندگی مشترک، دورانی بسیار حساس و مهم، هم از نظر اجتماعی و هم از نظر فردی می باشد و بسیاری از افراد، تجارب بحرانی مانند ازدواج، اولین مقاربت و اولین دوره والدی را طی این دوره سپری می کنند، باید قادر باشنـد که خـود را از تماس جنسـی ناخواستـه، حاملگی بدون برنامه ریزی، زایمان در سنین پایین، سقط جنایی و عفونت های حاصله از بیماری های مقاربتـی محافظت نماینـد.

6) علاوه بر آن باید توجـه داشت که درک تجربـه والدی و انتقال به این دوران که طی سال های اول زندگی مشترک اتفاق مـی افتد باعث تحـول وسیعی در زندگـی زوجین می شود که موفقیت در آن به نوبه خود با تطابق زوجین با روابط و نقش های منحصر به فرد خود قبل از والد شدن مربوط می باشد.

7) از طرفی حاملگـی زودتر از یک یا دو سال پس از ازدواج نیز با کاهش تطابق زناشویی و مشکلات بهداشتـی روان بـرای والـدین و کـودک همـراه اسـت و زوجیـن قبل از داشتن فرزنـد، باید شرایط روحی، اخلاقی و معنوی مناسبی را کسب نمایند تا بدین وسیله بخشی از وظایف والدی را قبل از تولد تحقق بخشند.

8) با توجه به مطالب ذکر شده می توان نتیجه گرفت که پیشگیری از بارداری خصوصاً بارداری ناخواسته در این سال ها دارای اهمیت فراوان می باشد و برنامه ریزی دقیق قبل از تولد اولین فرزند و در طی سال هـای اول زندگی مشترک کاملاً ضروری به نظر می رسد. آنچه که به این برنامه ریزی کمک می نماید، استفاده دقیـق از روش هـای مـؤثر جهـت پیشگیـری از بارداری است.

به همین دلیل تحقیق بر روی زنان جوان می تواند تجارب پیشگیری از بارداری آنان را از دیـدگاه خود ایـن گروه آشـکار ساختـه و چگونگی ایجاد پلی جهت پر کردن خلاء موجود بیـن تجـارب آنان و نیازهایشـان را نشان دهـد. دریافـت و حدس فاکتورهـای پیچیده مؤثـر بر استفاده از روش های پیشگـیری از بارداری باید در تجارب زنده این گروه جستجو شود.

9) و از آنجایی که پایه گذاری سلامت خانواده از همان سال هـای اول زندگی مشترک صورت مـی گیرد استفـاده از تجارب زنـده زنان جـوان در مـورد پیشگیری از بارداری، می تواند به بهبودی سلامت خانواده و ارائه بهتر خدمات تنظیم خانواده منجر گردد.

natural-ways-prevent-unwanted-pregnancy (5)

جلوگیری از بارداری به روش های طبیعی

توازن هورمون ها
حدس می زنم که عدم تعادل هورمونی یک مشکل گسترده در جهان امروز است، به عنوان شاهد یکی از پربازدیدترین پست های من در رابطه با چگونگی متعادل سازی هورمون به طور طبیعی است.
از نظر آماری، بسیاری از مردم از قرص های ضد بارداری هورمونی برای کمک به “تعادل هورمون ” و یا جلوگیری از آکنه، و غیره استفاده می کنند. مشکل این است که با این کار تنها علائم را درمان می کنند وعلت و ریشه ی اصلی باقی می ماند. بدن به طور طبیعی به سمت تعادل حرکت می کند بنابراین اگر مشکلی است به این علت است که بدن هورمون طبیعی کافی تولید نمی کند.
درمان برخی از علائم با مصرف قرص های ضد بارداری هورمونی نه تنها ریشه مشکل را حل نمی کند، بلکه می تواند به دلیل عدم تعادل مشکلات بزرگتر در آینده در بدن ایجاد کند.

اگر هدف تعادل هورمونی است، در اینجا به چند نکته در این باره اشاره میکنم:

ماکا : یک ریشه از خانواده تربچه است که اثرزیاد در افزایش تولید هورمون و میل جنسی است. مصرف آن در بسیاری از زنان، باعث افزایش باروری و بهبود پوست و در حالی که در مردان باعث افزایش تولید اسپرم ؛ میل جنسی و خواب بهتر شده است. ماکا همچنین سرشار از مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری، و در نهایت برای هورمون بسیار مفید است. ماکا به صورت پودر (گزینه کم هزینه) و یا در کپسول در دسترس است.
منیزیم : منیزیم ماده ی مورد نیاز برای صدها واکنش در بدن است و اغلب منجر به خواب بهتر می شود (که برای هورمون ها عالی است!). چند شکل موثر منیزیم: به صورت پودر با یک محصول آرام بخش طبیعی؛ به طوری که شما می توانید میزان مصرف خود را به آرامی تنظیم کنید. به صورت مایع یونی که می تواند به غذا و یا نوشیدنی اضافه گردد و می توانید میزان مصرف خود را تنظیم کنید. و یا به صورت ترانس که به شکل روغن منیزیم بر روی پوست مالیده شود. این اغلب موثر ترین گزینه برای کسانی است که مشکلات گوارشی و یا کمبود شدید دارند.

natural-ways-prevent-unwanted-pregnancy (1)

ویتامین دی : یک پیش هورمون است که در عملکرد هورمون ها بسیار موثر است. بهترین منبع آن خورشید در صورت امکان، و یا روغن کبد ماهی است.
روغن کبد ماهی : بسیاری از مواد اولیه لازم برای تولید هورمون از جمله ویتامین های ای ،دی و همچنین غنی از امگا – ۳ و چربی مفید است.
ژلاتین: یک منبع بزرگ از کلسیم، منیزیم و فسفات است. موثر در تولید هورمون و سلامت دستگاه گوارش بوده و به کاهش التهاب، به ویژه در مفاصل کمک میکند.

natural-ways-prevent-unwanted-pregnancy (3)

گیاهان ؛ مواد طبیعی برای پیشگیری از بارداری:
استفاده از گیاهان ضد باروری همراه با روش ساده مانند استقاده از کاندوم زن یا مرد بدون مواد شیمیایی روش بسیار موثری برای جلوگیری از بارداری است. این گزینه به خصوص برای زنانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند و علاقه ای به چک کردن مداوم سیکل قاعدگی و ترشحات واژن خود ندارند بسیار مفید است.
اگر برای بار اول از این روش استفاده می کنید می توانید از یک گیاه شناس و یا متخصص کمک بخواهید. آنها می توانند یک کیسه از مخلوطی از گیاهان برای پیشگیری از بارداری با هزینه بسیار مناسب به شما بدهند. این گیاهان که به صورت حرفه ای دست چین و انتخاب شده اند و با نسبت های مناسب مخلوط شده اند می توانند به صورت دمنوش گرم یا سرد در فاصله های زمانی مناسب سرو شوند و در نهایت باعث تنظیم و کنترل زمان تخمک گذاری رحم شوند.

natural-ways-prevent-unwanted-pregnancy (2)

عقیم سازی از طریق گیاهان:
ریشه دانه سنگ یا استونسید : زنان بومی قبایل داکوتای ریشه این گیاه در آب سرد به مدت چند ساعت می خیساندند. سپس به مدت شش ماه هر روز یک فنجان از آب آن می نوشیدند. زنان داکوتای همچنین دود حاصل از سوزاندن این گیاه را تنفس می کردند که به نازایی دائمی منجر می شد.

ریشه پالپیت : این ریشه به تاثیرگذاری ریشه دانه سنگ نیست و روش آماده کردن آن مخلوط کردن یک قاشق چایخوری از ریشه پودر خشک شده در نصف فنجان آب سرد است. این مایع پس از آن تیره رنگ می شود. زنان قبایل هوپی از این گیاه استفاده می کردند. با این روش برای یک هفته از بارداری جلوگیری می کردند.
شتر خار: سرخپوستان از این گیاه برای القاء نازایی موقت استفاده می کردند . با قرار دادن کل گیاه در آب جوش؛ مایع بسیار تلخ و با مزه ی بسیار قوی حاصل می شد که پس از می نوشیدند.

گیاهانی که از بارداری پیشگیری می کنند:

دانه هویج وحشی : این گیاه چرب و قوی مزه است اما خوش مزه ؛در شرایطی که روابط محافظت نشده در طول زمان باروری انجام گیرد بسیار مفید است. مصرف یک قاشق چای خوری دانه هویج بلافاصله و پس از آن به مدت هفت روز تاثیر گذار است.
زنان راگستان هند؛ تخم هویج را دقیقا برای این منظور استفاده می کنند. دانه هویج وحشی به صورت تجاری در دسترس نیست، گرچه تخم هویج کشتی می تواند جایگزین آن باشد اما مطمئن شوید که با مواد شیمیایی و سایر مواد سمی مخلوط نشده اند.
آزمایش روی موش ها اثر دانه هویج را به عنوان یک بازدارنده بارداری ثابت کرده است.

برگ علف هرز هوشمند: علف هرزی که در سراسر جهان رشد می کند، علف هرز هوشمند شامل موادی مانند اسید گالیک است که بارداری را مختل می کنند.
یک اونس از برگ های خشک (یا ۴ اونس از برگ های تازه) را در یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و تا شروع عادت ماهانه مصرف کنید.
مانند تخم هویج، علف هرز های هوشمند نیز می تواند بعد از روابط جنسی در زمان تخمک گذاری مصرف شود و یا پس از آن در صورتی که قاعدگی به تعویق افتاده باشد.
روتین: این ترکیب را می توان به شکل قرص خریداری کرد. روزانه حداقل پانصد میلی گرم به مدت چند روز قبل از تخمک گذاری مصرف شود. راه دیگر روتین بعد از روابط و ادامه ی هر روز آن تا شروع عادت ماهانه می باشد.

natural-ways-prevent-unwanted-pregnancy (4)

جلوگیری از بارداری شامل وسایل و روش های متعددی است که فرد می تواند برای پیشگیری از حاملگی …

گیاهان که باعث شروع قاعدگی می شوند:
ریشه زنجبیل : زنجبیل شاید موثرترین گیاه در کمک به شروع قاعدگی باشد. یک قاشق چایخوری از پودر ریشه زنجبیل را در یک فنجان آب جوش بریزید. زمانی که آب به دمایی رسید که هنوز گرم بود اما قابل نوشیدن؛ میل نمایید. تا روزی ۴ فنجان برای حداکثر ۵ روز متوالی بنوشید.
ویتامین ث : در حالی که اسید اسکوربیک ساده است می تواند به جلو انداختن قاعدگی کمک کند. هر ساعت پانصد میلی گرم برای ۱۲ ساعت متوالی به مدت ۶ روز مصرف کنید. به یاد داشته باشید مصرف اسد اسکوربیک در این اندازه می تواند باعث اسهال نیز شود.

روش های طبیعی جلوگیری از حامله شدن

روش های طبیعی کنترل بارداری و یا پیشگیری باروری اغلب با “روش های پزشکی” قدیمی اشتباه می شود. اما ما راه طولانی از “روش های پزشکی قدیمی” تا به حال طی کرده ایم. در ۵۰ سال گذشته پژوهش های دانشمندان روش های زیادی را برای کمک به پزشکان برای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری حتی در شرایط دوره های نامنظم قاعدگی یافته است. کشف شد آمده است.
بر اساس این پژوهش، روش “نمودار چرخه” طراحی شده که به شما کمک می کند که به دقت مشخص کنید که اگر چه روزهایی رابطه ی جنسی داشته باشید باردار خواهید شد. و دانستن آن فقط روزی چند دقیق وقت شما را می گیرد. نمودار ها یک یا چند تا از علائم تخمک گذاری زیر را مشخص می کنند:
مخاط: یک بار در ماه ترشحات واژن زیاد می شود که چند روز طول می کشد و کاملا محسوس است. این ترشحات زرد یا روشن زمانی که از کاغذ توالت استفاده می کنید ظاهر خواهد شد. این ترشحات نشانه آن است که تخمک گذاری نزدیک است. بافت و ظاهر ترشحات وقتی به تخمک گذاری نزدیک می شوید تغییر خواهد کرد.
دما: اگر درجه حرارت خود را هر روز صبح به مدت یک ماه اندازه گیری کنید ، خواهید دید در زمان مشخصی دمای بدنتان افزایش ناگهانی داشته است . این یکی نشانه ها است که تخمک گذاری اتفاق افتاده است.
موقعیت دهانه رحم: دهانه رحم در زمان تخمک گذاری بالا، باز و اطراف آن نرم است ؛ در صورتی که در شرایط عادی پایین، بسته و سفت است. با کمی راهنمایی شما می توانید تفاوت ها را در خود شناسایی کنید.
تولید هورمونی: درست در زمان تخمک گذاری، دو هورمون کلیدی تولید می شود: هرمون مرطوب کننده و هورمون استروژن. این را می توانید در منزل با یک تست ساده شناسایی کنید .
بر اساس این علائم، روش های مختلف رسم نموداربرای پاسخ گویی به نیازهای زنان توسعه یافته اند :
کنترل ترشحات – تنها روش و یا پرکاربردترین روش است. مخصوصا در خانم هایی که مقدار تولید ترشحات در بدنشان نرمال است.
کنترل حرارت – این روش شامل سه نشانه است: میزان ترشحات، دما و موقعیت دهانه رحم. این روش برای خانم هایی که ترجیح می دهند بیش از یک نشانه برای کنترل کردن داشته باشند مناسب است. همچنین برای خانم هایی با برنامه ی روزانه ی مشخص ؛ زیرا نیاز به اندازه گیری هر روز دمای بدن است.
کنترل هورمونی: این روش کمک می کند تا با انجام یک تست ساده ی ادرار در منزل تولید هرمون های کلیدی باروری را شناسایی کنید و آن را با تولیدات ترشحات چک کنید.
این روش ها بسیار مقرون به صرفه و موثر بوده و در سراسر جهان استفاده می شود.

unplanned-pregnancy

پیشگیری از بارداری با قرص,پیشگیری از بارداری اورژانسی,پیشگیری از بارداری,پیشگیری از …

جلوگیری از بارداری و بهترین راه جلوگیری از بارداری اوایل ازدواج و وازکتومی را در نمناک ببینید.

بسیاری از زوجهای جوانی که به تازگی زندگی مشترک خود را شروع کرده اند بنا بر دلایلی نمی خواهند بارداری زودهنگامی را تجربه کنند. روشهای مختلفی برای پیشگیری از …

پیشگیری از بارداری با قرص,پیشگیری از بارداری اورژانسی,پیشگیری از بارداری,پیشگیری از بارداری ناخواسته,پیشگیری از بارداری طبیعی,پیشگیری از …

راه های جلوگیری از بارداری. جلوگیری از بارداری شامل وسایل و روش های متعددی است که فرد می تواند برای پیشگیری از حاملگی از آنها استفاده کند. پزشکان، مأمورین …

احتمالاً قدیمیترین شیوه پیشگیری از بارداری، غیر از خودداری از برقراری رابطه جنسی، روش نزدیکی منقطع بوده‌است. در پاپیروس ابرس (Ebers) که از ۱۵۵۰ سال پیش از …

منبع بارداری نی نی نما