شیک پارس

صحبت های جنجالی سارا سالارزهی خواهر خالق عروسک جناب خان

صحبت های خواهر سعید سالارزهی خالق عروسک جناب خان در خندوانه

mr-khans-controversial-talking-doll-creator-sister-sarah-salarzehi-2

 • سارا سالارزهی یکی از اعضای اتاق فکر برنامه خندوانه در پی رفتن عروسک جناب خان در یادداشتی به انتقاد از رامبدجوان پرداخت. سارا سالار ، نویسنده و یکی از اعصای اتاق فکر مجموعه در صفحه شخصی اش در فیسبوک نوشت:
  «دیشب دوست قدیمی و عزیزمون رامبد تقریبا تمام وقت برنامه ی خندوانه رو اختصاص داده بود به محاکمه ی یک طرفه ی برادر من سعید سالارزهی خالق و صاحب امتیاز شخصیت جناب خان. آیا به حرمت این دوستی بهتر نبود که از خود سعید سالارزهی هم دعوت می شد در این برنامه حضور داشته باشه تا او هم بتواند حرف هاش را بزند.دوست عزیز ما از تریبونی که در اختیارش بود استفاده کرد که تقصیر نبود حضور جناب خان و افت برنامه را بیاندازد گردن سعید سالارزهی. حالا سعید سالارزهی از کدام تریبون برای جواب دادن و دردل با مردم باید استفاده کند؟ آیا خود این، نمونه ی مشخص و بارزی از استفاده یک طرفه از قدرت و شهرت نیست؟ ایا خود این، مثال روشنی از حذف دیگری و نمایش حق به جانب خود بودن نیست؟

mr-khans-controversial-talking-doll-creator-sister-sarah-salarzehi-4

چرا سعید سالارزهی میخواهد از خندوانه جدا شود؟

پیش از این سعید سالارزهی ، تهیه‌کننده و کارگردان «کوچه مروارید» که برای کودکان در شبکه خانگی تولید شده و رامبد جوان و عروسک جناب‌خان در آن حضور داشتند؛ پس از اتمام سری سوم «خندوانه» که با حضور پررنگ جناب‌خان و استقبال گسترده مخاطب هم همراه شد، اعلام کرده بود که ممکن است از حضور جناب‌خان در این «خندوانه» جلوگیری کند که با انتقاد رامبد جوان در فضای مجازی هم مواجه شد.

سالارزهی ادعا کرده بود: باوجود مالکیت این عروسک و تعلق آن به برنامه «کوچه مروارید»، حضور جناب‌خان در برنامه «خندوانه» پررنگ و باعث استقبال گسترده مخاطب و اسپانسرها از شبکه نسیم و برنامه رامبد جوان شده است اما هیچ درآمدی برای مالک این عروسک نداشته است.

مالک عروسک جناب‌خان از برنامه بلند مدت برای بهره‌برداری از این شخصیت عروسکی گفته و ابراز نگرانی کرده بود که «خندوانه» باعث می‌شود پتانسیل‌های این عروسک که برای مثال می‌تواند در سینما، مخاطب را جذب کند، لطمه ببیند.

به نظر می‌رسد سعید سالارزهی که در ابتدا از کمبود درآمدش از جناب‌خان در «خندوانه» ناراضی بوده دیگر به درآمد این برنامه فکر نمی‌کند و با اعلام این نکته که برنامه و اهداف مشخصی برای جناب‌خان داریم؛ درصد حضور این عروسک را در «خندوانه» بسیار کم کرده است. صحبت‌های سالارزهی درمورد ساخت فیلم سینمایی با حضور این شخصیت عروسکی نشان می‌دهد که این کارگردان فکرهای اقتصادی بهتری برای درآمدزایی از این جناب‌خان دارد.

mr-khans-controversial-talking-doll-creator-sister-sarah-salarzehi-1

 • صحبت های جنجالی سارا سالارزهی

 • من به عنوان یک نفر از هفت هشت نفری که در اتاق فکر کوچه مروارید و در نتیجه در جریان خلق جناب خان و آقای محترم که نقشش را رامبد جوان بازی می کرد، بوده ام به جرات می توانم بگویم مشکل فقط مشکل مالی نیست.مشکل این است که سعید سالارزهی همان طور که خودش می گوید بساز بفروش یا دلال نیست که شخصیتی را که خلق کرده و به آن احساس دلبستگی دارد به زور بفروشد.

  او می تواند در برنامه های جناب خان مشارکت داشته باشد تا زیر نظر خودش شخصیت جناب خان از یک شخصیت شوخ منتقد تیکه انداز به یک شوخ چاپلوس متملق گو تبدیل نشود، چیزی که یواش یواش داشت در خندوانه اتفاق می افتاد. اما مثل همین برنامه ی خندوانه که دیشب دیدیم قصد قضاوت یک طرفه ی سعید سالارزهی، حذف او و صاحب جناب خان شدن است و بعد هم ساخت فیلم های  لویزیونی و سینمایی با جناب خان و استفاده های دیگر، کارهایی که خود سعید سالارزهی به واسطه ی دغدغه های فرهنگی اش بهتر از هر کس دیگری می تواند انجام شان بدهد.

mr-khans-controversial-talking-doll-creator-sister-sarah-salarzehi-3

 • خانوم سارا سالارزهی در ادامه نوشته است :
 • می دانید تازگی ها تعریفی از اخلاق شنیده ام که به نظرم درست ترین تعریف اخلاق می آید.
  آن چه را برای خودت می پسندی برای دیگران هم بپسند و آن چه را که برای خودت حق می دانی برای دیگران هم حق بدان.

همچنین دیدن فرمایید