شیک پارس

مدل هایی زیبا از پوشش های اسلامی

مدل های جدید و بسیار زیبا از پوشش اسلامی 2016 را در سایت شیک پارس ببینید و لذت ببرید

 

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (6)

 • حجاب اسلامی، چادر، جلوهای از خورشید زیبای باورهایی است که با خود دنیایی از امنیت، آرامش روانی، عزت نفس، خودباوری و.. برای زن و مرد به ارمغان میآورد و بهشتی از تفاهم و همدلی را به همسران میبخشد.

  این پوشش اسلامی که بر اساس عشق و تدبیر حکیمانه الهی به انسان به ویژه زنان واجب گشته، به حق، هدیهای الهی برای جامعهی اسلامی و انسانی محسوب میشود. گرایش روزافزون زنان به این امر حکیمانهی الهی در غرب، پس از چشیدن مزهی تلخ بیحجابی و بدحجابی، تداعیگر همان جملهی معروف است که: «حجاب مصونیت است نه محدودیت». حال با هم به تماشای وجوب این دستور الهی در آیینهی تمام نمای قرآن و حدیث مینشینیم و سپس به گوشهای از بوستان سرسبز آثار این حکم الهی سری میزنیم.

 

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (5)

مدل های جدید و بسیار زیبا از پوشش اسلامی 2016 را در سایت شیک پارس ببینید و لذت ببرید

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (4)

 

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (3)

 

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (2)

مدل های جدید و بسیار زیبا از پوشش اسلامی 2016 را در سایت شیک پارس ببینید و لذت ببرید

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (1)

 

 • چادر باوقارترین و بارزترین نمود عینی پوشش زن مسلمان است که سراسر بدن او را میپوشاند. این حجاب برتر ریشه در قرآن هم دارد. خداوند متعال خطاب به پیامبرش فرموده است:(یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لاَِزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً)[4]; ای پیغمبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را با چادر خود بپوشانند، که این کار برای آنها بهتر است، تا به عفت و حریت شناخته شوند و از تعرض و جسارت هوسرانان آزار نکشند; و خدا در حق خلق آمرزنده و مهربان است.«جلابیب» جمع «جلباب» است و جلباب در کتابهای لغت معتبر، مثل لسان العرب، صحاح اللغة و معجم الوسیط، به «ملحفه» معنا شده است و ملحفه پوششی گسترده است که زن خود را در آن میپیچد.علامه طباطبایی در کتاب المیزان در ذیل همین آیهی شریفه، جلباب را لباسی می داند که زن با آن تمام بدن خود را میپوشاند. قبل از بررسی معنا و مفهوم جلباب، باید دید چادر رایج در بین زنان مسلمان و ایرانی چه نوع پوششی است و عناصر و مؤلفههای اصلی تشکیلدهندهی آن چیست؟ با اندک تأملی میتوان گفت: چادر دارای دو مؤلفهی اصلی ذیل است:1. اندازهی چادر: پوششی وسیع است که از بالای سر تا پایین پای زن را میپوشاند.2. کارکرد چادر: پوششی جلوباز که از بالای سر، روی لباسهای دیگر پوشیده میشود و به نحو خاصی کنترل و جمع و جور میگردد.

 

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (10)
شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (9)

مدل های جدید و بسیار زیبا از پوشش اسلامی 2016 را در سایت شیک پارس ببینید و لذت ببرید


شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (8)

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (7)

مدل های جدید و بسیار زیبا از پوشش اسلامی 2016 را در سایت شیک پارس ببینید و لذت ببرید

 شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (15)

 • حال باید بررسی نمود آیا جلباب قرآنی که در بعضی تفاسیر از آن به ملحفه تعبیر شده است،دو عنصر مذکور را دارد یا نه؟ اگر دو عنصر یاد شده را بتوان برای جلباب اثبات نمود، میتوان ادعا کرد که جلباب قرآنی همانند چادرهای رایج فعلی است و گرنه نمیتوان چنین ادعایی کرد; از این رو، به بررسی دو مؤلفهی اندازه و کارکرد جلباب میپردازیم:

  الف) اندازهی جلباب: تقریباً همهی کتابهای لغت در این که جلباب پوششی وسیع است اتفاق نظر دارند، ولی دیدگاههایکتابهای لغت و تفسیر دربارهی اندازهی دقیق جلباب متفاوت است. از مجموع کلمات لغویان و مفسران در مورد اندازهی جلباب، به سه دیدگاه میتوان اشاره کرد:

  دیدگاه اول: از کتابهای لغوی و تفسیری استفاده میگردد که جلباب پوششی فراگیر بوده که از بالای سر تا پایین پا را میپوشانده است.

  دیدگاه دوم: جلباب پوششی بزرگتر از خمار (مقنعه) بوده که کمتر از مقدار ردا، یعنی تقریباً تا زانوها را میپوشانده است. این دیدگاه از بعضی از کتابهای لغت، مثل مصباح المنیر فیومی استفاده میشود.

  دیدگاه سوم: جلباب همان خمار (مقنعه) است; پوششی که فقط سر و سینهها را میپوشاند. این دیدگاه از مفردات راغب اصفهانی به دست میآید.

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (14)

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (13)

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (12)

سایت شیک پارس همراه به روز شما

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (11)

سایت شیک پارس همراه به روز شما

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (20)

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (19)

 • حجاب اسلامي تنها در چادر خلاصه نمي‌شود. اما به عقيده ما چادر بهترين و كاملترين نوع حجاب است‌.
  خواهر گرامي حجاب اسلامي يا مانتوي بلند و مقنعه در صورتي كامل است كه‌:مانتو برجستگيهاي بدن را بپوشاند، آستين آن بقدري گشاد نباشد كه بالاتر از مچ را نمايان سازد. گريبان آن به گونه‌اي نباشد كه زينتها و لباسهاي زير را آشكار نمايد، رنگ و مدل آن توجه نامحرمان را به خود جلب نكند، مقنعه‌اي كه مي‌پوشد ساتر موها، تمام گردن‌، زير چانه و سينه او باشد. علاوه بر آن جورابهايي بپوشد كه رنگ پا را نمايان نكند. و نيز كفشي هم بپوشد كه رنگ و صداي آن توجه نامحرم را به خود جلب كند. لذا اگر لباسهاي او خصوصيات فوق را داشته باشد مصداق حجاب اسلامي است‌.
 • منبع مقاله : hawzah.net

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (18)

سایت شیک پارس همراه به روز شما

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (17)

سایت شیک پارس همراه به روز شما

شیک پارس-چادر-پوشش اسلامی (16)

مدل چادر-چادر خاکی-عکس چادر-انواع چادر جدید-چادر مشکی-حجاب چادر 95-زیباترین مدل های چادر اسلامیچادر اسلامی رنگی و زیبا-چادرهای رنگارنگ-مدل چادر 95 – چادر زیبا

فیلم های آموزشی – طراحی مدل ناخن 2016 + عکس

سایت شیک پارس همراه به روز شما.

همچنین دیدن فرمایید