شیک پارس

بیوگرافی و عکس های مسعود رایگان

بیوگرافی و عکس های مسعود رایگان بازیگر مطرح کشور

مسعود رایگان (7)

 • مسعود رایگان (زاده ۱ بهمن ،۱۳۳۳، خرم‌آباد) هنرپیشه سینما و همسر رویا تیموریان است.وی دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است. مسعود رایگان چند سالی را در اروپا و کشور سوئد به بازیگری پرداخته ولی در سال ۱۳۸۰ به ایران بازگشت. نام مسعود رایگان با فیلم خاموشی دریا بر سر زبانها افتاد اما خیلی دور، خیلی نزدیک او را به شهرت رساند، به طوری که جایزه جشن خانه سینما را برای بازی در این فیلم از آن خود کرد.

 مسعود رایگان (9)

 • مسعود رایگان همچنین کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، برای بازی در این فیلم شده است.در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم برلین منفی ۷ گردید.

مسعود رایگان (1)

 • رایگان هنرپیشگی را از کودکی و با پرده‌خوانی در کارهای پدرش آغاز کرده‌است، بعدها در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۲ در فیلمی از مرتضی جزایری بازی کرد در سال‌های ۱۳۵۹ و ۱۳۶۰ با چند برنامه تلویزیونی همکاری کرد و سپس به سوئد رفت. وی علاوه بر تحصیل در مدرسه فیلم سوئد با مراکز اینترنشنال کالجر، فرهنگ ملل و تئاتر شهر، تئاتر ملی، تئاتر اوروبرد، تئاتر القبر همکاری کرد و برنامه‌ای تحت عنوان دست‌های روشن برای شبکه ۲ تلویزیون سوئد کارگردانی کرد، همچنین در فیلمی از سوزان اوستن کارگردان برادران آمادتوس، تحت عنوان زندگی خطرناک بازی کرد و همچنین در چهار مجموعه تلویزیونی در سوئد نقش آفرینی کرد. رایگان سال ۱۳۸۰ به دعوت وحید موسائیان به ایران آمد و در فیلم خاموشی دریا بازی کرد. او بار دیگر به دعوت رضا میرکریمی به ایران آمد و در نقش اول فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک، ساخته رضا میرکریمی بازی کرد.

مسعود رایگان (11)

 • مسعود رایگان با بینی بزرگ، نگاه نافذ، صدای گرم و مخملین- حتی اگر آرام در صندلی اتاق نمایش سیمافیلم نشسته باشد و به سوالاتت جواب بدهد- مدام تو را به خاطره خیلی دور، خیلی نزدیک می‌برد، انگار که نمی‌توانی او را خارج از خاطره پزشک مغرور و مرسدس سوار و البته عاقبت به خیر «خیلی دور خیلی نزدیک» تصور کنی، اتفاقا مسعود رایگان خودش هم خیلی دور خیلی نزدیک است، رایگان پنهان نمی‌کند که عمیقا مدرن است، این شاید بخش دور قصه باشد، اما به همان اندازه هم نزدیک است، ریشه در سنت و آیین‌های شرقی دارد، پدرش مداح صاحب سبک اهل بیت در لرستان بوده است و دلبستگی‌های قابل تامل و نزدیک این سوی میدان دارد، گفت‌وگو با رایگان مدام «خیلی دور، خیلی نزدیک» را زنده می‌کرد، طبعا همین از جذابیت‌های حرف‌های او بود، مسعود رایگان البته تصویر و تحلیلی خاص خود از سینمای ایران دارد و کاملا آماده است که از این تصویر آرمانی دفاع کند.

-خانواده مسعود رایگان

عکس سلفی مسعود رایگان با همسر و دخترشان

مسعود رایگان (10)

عکس مسعود رایگان و الهام حمیدی در خیلی دور خیلی ننزدیک

مسعود رایگان و الهام حمیدی

وبسایت شیک پارس

http://www.shikpars.com

taghdir-az-avamel-yousofe-payambar (7)

برای دیدن عکس های الهام حمیدی روی عکس کلیک کنید

 • مسعود رایگان،اصولا آشنایی من با سینمای ایران برمی‌گردد به آقای کیارستمی و فیلم‌هایش و همین‌طور سینمای استادانی مثل مهرجویی و کیمیایی. واقعیت این است که هر قدر نگاه می‌کنم، می‌بینم شاکله سینمای فاخر ما به همین‌ها برمی‌گردد. به عبارت دیگر، ما هنوز در سینما هرچه داریم از موج‌نویی است که سال‌ها قبل در سینمای ایران آغاز شد.

  بهترین فیلم سینمای ایران از نظر مسعود رایگان؟

  زیباترین فیلم ایرانی که می‌توانم نام ببرم فیلم «گزارش» آقای عباس کیارستمی است و افسوس می‌خورم چرا این ماجرا ادامه پیدا نکرد و نمی‌کند.

مسعود رایگان (6)

 • کدام فیلم را مصداق یک فیلم ایرانی تمام عیار می‌دانید؟

  به معنای واقعی من حقیقتا فیلم خشت و آینه را فوق‌العاده می‌دانم، شاید یکی از دلایلی که سازنده‌اش، آقای گلستان همیشه خودش را بالا می‌داند و بحق هم هست، ساخت همین فیلم باشد، خشت و آینه هنوز مدرن است، هنوز می‌شود به آن رجوع کرد و یاد گرفت، چه از زاویه دوربین چه از زاویه فکری که پشت فیلم قرار دارد و چه از نظر حضور کارگردان که دانای کل است و چه از نظر بازیگری. فیلم خشت و آینه یک سکانس فوق‌العاده دارد که مرحوم جلال مقدم و پرویز فنی‌زاده – که یادشان به خیر باد- یک بازی تاریخی در سینمای ایران را ارائه می‌دهند، در این سکانس ابزار و اشیا به معنی واقعی در قاب دوربین معنا پیدا می‌کند و هیچ توقفی صورت نمی‌گیرد. آقای مقدم، خیارش را پوست می‌کند و راجع به این‌که چرا یک بچه را سر راه می‌گذارند فلسفه‌بافی می‌کند.

مسعود رایگان (2)

عکس های مسعود رایگان و همسرشان رویا تیموریان

مسعود رایگان (3)

مسعود رایگان (5)

مسعود-رایگان-و-رویا-تیموریان

 • رویا تیموریان:یکی از آفت های زندگی مشترک، کینه ورزی است؛ چون وقتی شما نسبت به یکدیگر گذشت نداشته باشید با کوچکترین اتفاقی از یکدیگر دلگیر می شوید وهیچ فکری برای رفع آن دلخوری نمی کنید. دیر یا زود بین شما فاصله به وجود می آید. ما با هم عهد کردیم هر وقت که از هم ناراحت می شویم، در موردعلت ناراحتی با هم حرف بزنیم و اجازه ندهیم که این ناراحتی بین ما فاصله بیندازد. اعتقاد هر دوی ما بر این است که فرصت زندگی کردن کم است و آنقدر نیست که بخواهیم با جر و بحث آن را سپری کنیم.

مسعود رایگان (1)

 • رویا تیموریان: زندگی مشترک به نظر من فرصتی برای یک عمر است، ما آدم ها وقتی وارد زندگی مشترک می شویم باید خواخواهی ها را از خودمان دور کنیم و از تجربیاتی که در زندگی مان به دست آورده ایم به بهترین شکل بهره ببریم.

  نباید چیزهایی مانند ترس از تنهایی یا بالا رفتن سن ازدواج و … ما را وادار به ازدواج کند، بلکه یک «بلوغ فکری» نیاز است که شما را در این مسیر قرار دهد تا قبل از اینکه زیر یک سقف با فرد مورد نظرتان بروید، باید سعی کنید در زندگی گذشت داشته باشید.

  باید سعی کنیم مشکلاتمان را به خانه نبریم و به هم محبت کنیم. «منیت» آفت یک زندگی مشترک است، از جنجال باید پرهیز و آرامش را جایگزینش کرد. من و مسعود از انتخابی که در زندگی مشترک داشتیم، بسیار راضی هستیم، چرا که وظایف مان را در قبال هم به خوبی ایفا می کنیم واز درک متقابلی نسبت به یکدیگر برخوردار هستیم.

مسعود رایگان (12)

 • فیلم‌شناسی مسعود رایگان

  مزار شریف (۱۳۹۳)
  برلین منفی ۷ (۱۳۹۲)
  برگ‌ریزان (۱۳۹۲)
  بوسیدن روی ماه (۱۳۹۰)
  جرم ۱۳۸۹
  گل‌چهره (۱۳۸۹)
  پرسه در مه (۱۳۸۸)
  زیر آب (۱۳۸۸)
  دوزخ، برزخ، بهشت (۱۳۸۷)
  زادبوم (۱۳۸۷)
  مخمصه (۱۳۸۶)
  پاپیتال (۱۳۸۵)
  خون بازی (۱۳۸۵)
  دست‌های خالی (۱۳۸۵)
  سنتوری (۱۳۸۵)
  گوشواره ۱۳۸۵)
  خیلی دور، خیلی نزدیک (۱۳۸۳)
  کافه ستاره (۱۳۸۳)
  خاموشی دریا (۱۳۸۰)

مسعود رایگان –

 • تلویزیونی

  ۱۳۶۳ – پیدایش صهیونیسم
  ۱۳۸۶ – مدار صفر درجه
  ۱۳۸۸ – شمس‌العماره
  ۱۳۸۸ – خسته‌دلان
  ۱۳۸۸ – جستجوگران
  ۱۳۸۹ – در مسیر زاینده‌رود
  ۱۳۹۰ – سقوط یک فرشته
  ۱۳۹۲ – داوران
  ۱۳۹۴ – معمای شاه

 • مدارصفر درجه نام سریالی ایرانی است که از ۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت. گمان می‌رود این فیلم بر اساس زندگی واقعی عبدالحسین سرداری ساخته شده‌باشد، اما هیچ‌گونه نشانه دقیقی برای این تأیید این موضوع در سریال وجود ندارد.
  • در این سریال زیبا –شهاب حسینی -ناتالی متی –رؤیا تیموریانمسعود رایگانلعیا زنگنه ایفای نقش کردند.

 

شهاب حسینی (4)

برای دیدن عکس های شهاب حسینی روی عکس کلیک کنید

 

 • در مسیر زاینده‌رود نام یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی حسن فتحی است که برای پخش در شبکهٔ ۱ در ماه رمضان سال ۱۳۸۹ تولید شده‌است. اسماعیل عفیفه تهیه کننده این مجموعه‌است. مهرانه مهین‌ترابی و اشکان خطیبی از بازیگران این مجموعه هستند.

عکس های مسعود رایگان در نقش های مختلف

مسعود رایگان در نقش های مختلف (2)

مسعود رایگان در نقش های مختلف (3)

مسعود رایگان در نقش های مختلف (1)

بیوگرافی رضا کیانیان بازیگر مشهور سینمای ایران+عکس

بیوگرافی مصطفی زمانی یوسف سینمای ایران + عکس

تاریخچه جشنواره بین‌المللی فیلم کن

همچنین دیدن فرمایید