فیلم آموزش ساخت لوستر کریستالی جدید برای خانم های خوش صلیقه

Crystal-Chandelier

شیشه کریستالی چیست و از چه موادی ساخته شده

شیشه کریستال یا شیشه سرب‌دار یکی از انواع شیشه‌های سیلیکاتی است که در ترکیب خود حاوی اکسید سرب است. این نوع شیشه، دارای ظاهری درخشنده و شبیه به کریستال‌های کوارتز است و به نظر می‌رسد علت نامگذاری آن نیز همین شباهت باشد.

وجود سرب در شیشه کریستال باعث افزایش ضریب شکست نور در این نوع شیشه‌ها می‌شود و در نتیجه شیشه‌های کریستال دارای درخشندگی و تلالو هستند. این شیشه‌ها همچنین سختی کمی دارند و امکان تراشکاری این شیشه‌ها وجود دارد؛ بنابراین ظروف تزیینی موسوم به ظروف کریستال از این جنس ساخته می‌شوند.

در آموزش های قبلی روش ساخت پرده کریستالی را برای شما عزیزان قرار داده بودیم که مورد استقبال خانم های هنرمند قرار گرفت برای همین تصمیم گرفتین در این مطلب نحوه ساخت لوستر کریستالی را نیز قرار دهیم .

همچنین از آنجا که سرب، عنصری با جرم اتمی بالاست، لذا چگالی شیشه‌های حاوی سرب نسبت به سایر انواع شیشه‌ها بالاتر است. شیشه‌های کریستال همچنین دارای مدول الاستیسیته کمی هستند و در نتیجه در اثر ضربه، صدایی زنگ‌دار ایجاد می‌کنند.

چگونه یک لوستر کریستالی بسازیم

در ادامه آموزش ساخت لوستر کریستالی خوشگل را برای شما قرار داده ایم که اگر تمام مراحل را قدم به قدم و با دقت پیش بروید یک لوستر کریستالی فوق العاده برای خانه خود خواهید ساخت و می توانید دکوراسیون منزل خودتان را با آن متحول کنید. تمام قطعاتی که در این آموزش استفاده شده است را می توانید از خرازی ها تهیه کنید.