خبر تسهیلات ویژه برای سربازان متاهل آنها را خوشحال و امیدوار کرد

sarbazi

 • به گزارش قسمت اخبار وبسایت شیک پارس : “سردارموسی کمالی” در گفتگویی اختصاصی باخبرنگار این پایگاه گفت : مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا ، سیاست های جمعیتی کشور را ابلاغ کردند، لذا ستاد کل نیروهای مسلح در راستای پیشبرد سیاست های فوق و خوشایند سازی خدمت سربازی برای سربازان متاهل ، به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، پیشنهادهایی را به محضر ایشان تقدیم که مورد موافقت معظم له قرار گرفت .

سرتیپ دو پاسدار موسی کمالی

 • سردار کمالی بیان داشت : براساس پیشنهادات این مصوبه، به ازای هر فرزند 3 ماه از خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه متاهل کاهش می یابد .
  وی خاطر نشان کرد : مشمولانی که تا پایان اردیبهشت ماه سال 95، مرتکب غیبت شده اند نیز در شمول این مصوبه قرار می گیرند و می توانند برای اعزام به خدمت سربازی و برخورداری از این تسهیلات اقدام کنند .
  این مقام مسئول افزود : کلیه کارکنان وظیفه متاهل می بایست در شهر محل سکونت همسر بکار گیری شوند . لذا می بایست در این راستا سازمان وظیفه عمومی ناجا مشمولان را به مراکز آموزشی اعزام کند که در شهر محل سکونت همسر ،یگان مورد نظر استقرار داشته باشد ، همچنین نیروهای مسلح نیز باید ترتیبی اتخاذ کنند تا درصورتیکه در شهری یگان خدمتی وجود ندارد، افراد را به نیروی دیگری مانند نیروی انتظامی یا سپاه منتقل نمایند .
  کمالی افزود : براساس این مصوبه مرخصی کارکنان وظیفه متاهل از 22 روز به 30 روز در سال افزایش می یابد ونیز کارکنان وظیفه متاهل باید هفته ای 3 روز بعد از ساعت کاری از پادگان ها مرخص تا ساعات بیشتری را با خانواده سپری نمایند .
  جانشین منابع انسانی ستاد کل از دیگر تسهیلات این مصوبه را الویت آموزش فنی و حرفه ای برای سربازان متاهل عنوان کرد و افزود: در حال حاضر آموزش های مهارت آموزی و حرفه آموزی سربازان نیروهای مسلح در رشته های فنی و مهندسی مانند : برق ، مکانیک ، الکترونیک ، نجاری و … توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود .

سربازی

 • همچنین در ادامه افزود : در پی توافق ستاد کل نیروهای مسلح با سازمان فنی و حرفه ای، سالانه در حدود 32 هزار نفر سرباز وظیفه آموزش های مهارت افزایی را می بینند که درصدد افزایش این تعداد به 100 هزار نفر سرباز وظیفه هستیم .
  سردار کمالی گفت : این مصوبه از زمان ابلاغ لازم الاجراست و نیروهای مسلح باید ترتیبی اتخاذ کنند که حداکثر در خرداد ماه اجراء شود تا افراد واجد الشرایط از این تسهیلات بهره مند شوند .

 • برای دیدن خبر از کلیپ زیر دیدن فرمایید

Watch video!

تاریخچه حضور سینمای ایران در جشنواره بین المللی کن

عکس های کتایون ریاحی در مناطق محروم بندرعباس و کرمان

بیوگرافی حسن فتحی کارگردان مشهور+عکس

آدرس معروف ترین کانال های تلگرام + معرفی کانال جدید