شیک پارس

پرفسور فیروز نادری و انوشه انصاری، نماینده‌های اصغر فرهادی در مراسم اسکار

فیروز نادری و انوشه انصاری، نماینده‌های اصغر فرهادی در مراسم اسکار , حضور فیروز نادری و انوشه انصاری به نمایندگی از فرهادی در مراسم اسکار , انوشه انصاری و فیروز نادری، نمایندگان فرهادی در اسکار , در مراسم اسکار، انوشه انصاری و فیروز نادری نمایندگان اصغر فرهادی خواهند بود

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (5)

انوشه انصاری و فیروز نادری، نمایندگان فرهادی در اسکار , در مراسم اسکار، انوشه انصاری و فیروز نادری نمایندگان اصغر فرهادی خواهند بود

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (10)

فیروز نادری و انوشه انصاری، نماینده‌های اصغر فرهادی در مراسم اسکار

*

اصغر فرهادی که با فیلم فروشنده نامزد دریافت جایزه فیلم غیر انگلیسی‌زبان اسکار شده، انوشه انصاری و فیروز نادری را به عنوان نمایندگانش برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد.

آقای فرهادی پیش‌تر اعلام کرده بود که در اعتراض به فرمان اجرایی دونالد ترامپ در رابطه با محدود کردن ورود مهاجران به آمریکا در این مراسم حضور نخواهد داشت.

اصغر فرهادى، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمايندگى از خود و فيلم فروشنده براى شركت در مراسم اسکار به آكادمى معرفى كرد.

 

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (8)

فیروز نادری و انوشه انصاری، نماینده‌های اصغر فرهادی در مراسم اسکار

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (4)

انوشه انصاری و فیروز نادری از جمله ایرانیان موفق در آمریکا هستند.

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (7)

حضور فیروز نادری و انوشه انصاری به نمایندگی از فرهادی در مراسم اسکار

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (3)

در مراسم اسکار، انوشه انصاری و فیروز نادری نمایندگان اصغر فرهادی خواهند بود

*

انوشه انصاری اولین زن ایرانی است که در سال ۲۰۰۶ به فضا رفته است. او همچنین چهارمین نفری است که هزینه سفر به فضا را خود پرداخت کرده است.

فیروز نادری هم از مدیران پیشین سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، است.

آقای نادری در سال ۲۰۰۰ مدیریت پروژه کاوشگر مریخ را برعهده داشت.

 

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (2)

 

اصغر فرهادی کارگردان فیلم فروشنده که به دلیل قانون منع وجود شهروندان هفت کشور به آمریکا، از شرکت در مراسم اسکار 2017 انصراف داده بود، انوشه انصاری اولین فضانورد ایرانی و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم فروشنده برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد.

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (6)

انوشه انصاری و فیروز نادری، نمایندگان فرهادی در اسکار

 

 

انوشه انصاری متولد شهر مشهد و اولین فضانورد ایرانی است که با هزینه‌ی شخصی به فضا رفته است. انصاری مدرک کارشناسی خود در رشته الکترونیک و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه جرج میسون دریافت کرده دوره‌ی کارشناسی ارشد خود را نیز در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه جرج واشنگتن گذرانده است.

پروفسور فیروز نادری نیز دیگر ایرانی صاحب‌نامی است که فرهادی برای شرکت در اسکار انتخاب کرده است. او مدیرکل اکتشافات منظومه‌ی شمسی در ناسا و معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت در ناسا است. پروفسور نادری بعد از اتمام تحصیلات خود در آمریکا، مدتی به ایران بازگشت و در مرکز سنجش از دور ایران فعالیت کرد. سال گذشته ريز سياره‌اى به نام پروفسور نادرى در آستانه بازنشستگى اش در ناسا ثبت شده است.

انتخاب دو چهره سرشناس ایرانی مقیم آمریکا به این احتمالات دامن زده که آکادمی برای اهدای جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی، برنامه‌ی خاصی مد نظر دارد. اگر فیلم دیگری غیر از فروشنده برنده‌ی این جایزه شود، این احتمال وجود دارد که انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری اسکار را به برنده اهدا کنند. تمام حرف و حدیث‌ها دوشنبه صبح و پس از پشت سر گذاشتن این اسکار پرحاشیه به اتمام خواهد رسید و باید منتظر باشیم و ببینیم که اعضای آکادمی چه تصمیم در خصوص این جایزه اتخاذ کرده‌اند.

 

پیشتر، ترانه علیدوستی، بازیگر فیلم فروشنده نیز٬ محدودیت سفر ایرانیان به آمریکا در فرمان ترامپ را “نژادپرستانه” نامید و گفته بود که مراسم اسکار را بایکوت می‌کند.

فیلم-فروشنده , پرفسور-فیروز-نادری-انوشه-انصاری،-نماینده‌های-اصغر-فرهادی-در-مراسم-اسکار (9)

فیروز نادری و انوشه انصاری، نماینده‌های اصغر فرهادی در مراسم اسکار , حضور فیروز نادری و انوشه انصاری به نمایندگی از فرهادی در مراسم اسکار , انوشه انصاری و فیروز نادری، نمایندگان فرهادی در اسکار , در مراسم اسکار، انوشه انصاری و فیروز نادری نمایندگان اصغر فرهادی خواهند بود

lمنبع: http://shikpars.com/dr-firouz-naderi-and-anousheh-ansari-asghar-farhadis-representatives-at-the-oscars

 

خلاصه داستان فیلم جولیتا یکی از رقیبان فیلم فروشنده اصغر فرهادی

 

خلاصه داستان فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی + عکس

همچنین دیدن فرمایید