آیا تابحال پیش آمده قبض آب منزل شما خیلی بیشتر از انتظارتان آمده باشد و شما حتی شک کنید که ممکن است هزینه ماهیانه مصرف آب بالا رفته باشد!

بله دست است ممکن است درست تشخیص داده باشید ولی ترکیدگی لوله پنهان نیز ممکن است در ساختمان شما رخ داده باشد و علت زیاد آمدن قبض آب منزل شما باشد که به یک فرد متخصص لوله بازکنی حرفه ای برای تشخیص ترکیدگی لوله نیاز دارد.

رفع نم و رطوبت و تشخیص درست ترکیدگی لوله

تعجب نکنید این یک مشکل رایج در خانه ها می باشد و نباید از آن ترسید و در بیشتر موارد این اتفاق به دلیل استاندارد نبودن سیستم لوله کشی آب و وارد آمدن فشار به لوله اتفاق می افتد و موجب ترکیدگی و نشتی در لوله می شود.همه ما میدانیم که آب چقدر ارزشمند است و باید از هدر رفت آن جلوگیری کرد.

اگر قبض آب با مبلغ زیاد آمد چکار کنیم

در مرلحه اول شما نیاز به یک تیم لوله بازکنی حرفه ای برای تعیین مکان نشت و نشت یابی و تعیین درقیق محل آن با دستگاه به منظور جلوگیری از هر گونه افت و خیز بیشتر در منزلتان دارید.

پیشنهاد ما به شما شرکت لوله بازکنی پارس کمک می باشد

پس از حضور تیم لوله بازکن آنها باید تمام لوله ها را با دستگاه از کنتور تا داخل ساختمان به دقت بررسی نمایند تا به درستی تشخیص ترکیدگی لوله صورت گیرد و بتوان با کمترین خرابی اقدام به رفع نم و رطوبت کنند.

نکته: بسیار دیده شده که افرادی با تجربه و حرفه ای در این کار هستند که با توجه به سالها تجربه در تشخیص علت نم و رطوبت به راحتی و بدون دستگاه می توانند متوجه محل اصلی نشت آب بشوند.ما پیشنهاد می کنیم اگر از یک شرکت لوله بازکنی معتبر کمک می گیرید به آنها اعتماد کنید چرا که ممکن است با راه حل های آن افراد خیلی زودتر به نتیجه مطلوب برسید.

علت های ترکیدن لوله چه می تواند باشد؟

ترکیدن لوله ممکن است به دلایل مختلفی از جمله:

 • فرسودگی بیش از حد لوله
 • ایجاد فشار یا ضربه
 • فشار بالای آب
 • خوردگی توسط مواد اسیدی و خاک رس
 • ریشه درختان و گیاهان
 • یخ زدگی در فصول سرما

چطور متوجه شویم نیاز به یک نشت یاب حرفه ای داریم

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با نشانه هایی مثل :

 • دیوارهای مرطوب که به نظر نمی آید هیچگاه خشک شوند
 • بوی نم و رطوبت خشنی که هرگز از یک اتاق خاص بیرون نمی رود
 • هزینه قبض آب بیش از حد نسبت به حساب های قبلی تفاوت دارد
 • بر روی دیوار قالب هایی حباب مانند به وجود آمده باشد
 • فرورفتگی بی مورد در کف ساختمان دیده شود
 • قسمتی از زمین یا دیوار سیمانی که خاکستری شده و به نظر نمی رسد خشک شود

و بسیاری نشانه های دیگر که ممکن است به علت ترکیدن لوله آب منزل شما باشد.

تشخیص ترکیدگی و نشت در لوله های آب

امروزه تکنولوژی به کمک این حرفه آمده و تجهیزات دیجیتال خوبی برای این کار اختراع شده که در صرفه جویی در وقت و پول به ما کمک شایانی کرده اند.وجود دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله به متخصصان این امکان را داده تا حتی کوچکترین نشت ها را در ساختمان در حداقل زمان ممکن پیداکرده و با خیالی آسوده یک تعمیرسریع و کارآمد داشته باشند.

Leak Detection device

این دستگاه ها در دو نوع می باشند یکی نوع این دستگاه ها با امواج صوتی در ارتباط است،ابزاری مدرن که به وسیله آن می توان کوچکترین صدایی را در یک عمق محدود شنید و دیگری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با امواج الکترومغناطیسی می باشد که با ارسال امواج به عمقی محدود و آنالیز پالس برگشتی آن می توان به وجود نم و رطوبت و آب در هر نقطه ای آگاه شد.

هر دوی این تجهیزات کارایی بالایی در تشخیص ترکیدگی در لوله های آب و فاضلاب دارند و وجود آنها باعث گردیده بسیاری از صنایع که قبلا در این موارد با مشکلات زیادی روبه رو بودند با دقت و اطمینان بیشتری به کارشان ادامه دهند.