شیک پارس

مراقبت از گربه خانگی و چم خم های این کار

نکاتی برای نگهداری از گربه خانگی و لذت بردن از آنها

Keeping-the-cat (1)

گربه ها موجودات بسیار خاص و دوست داشتنی هستند که برای نگهداری آنها بایستی در مورد بسیار از موارد آگاهی داشته باید. نگهداری گربه ها باید با آموزش گربه ی درست شما همراه باشد و این آموزش نسبت به شناخت نژاد گربه و تربیت پذیری گربه ی شما متفاومت می باشد.در ادامه با وب سایت شیک پارس همراه باشید تا مهمترین نکات برای نگهداری گربه در منزل را در اختیار شما قرار دهیم.

نکات کلیدی در نگهداری از گربه

نگهداری گربه در نگاه اول خیلی سخت نیست و یک موجود زیبا و ملوس است که باید با آن بازی کنید.اما با گذشتن مدت زمانی از حضور این موجود زیبا در منزل شما، نیاز هایش را درک کرده و اهمیت رسیدگی به این نیاز ها را متوجه می شودی.

دلیل اصلی نیاز به توجه بسیار بالا به گربه های واکنش های بسیار پیچیده و خاص آنها است. به طور مثال در مواردی ممکن است گربه ی شما از منزل شما رفته و دیگر به منزل شما بر نگردد. بی توجهی به گربه ها باعث افسردگی این حیوان شده و علاوه بر ترک منزل شما، با پرخاشگری گربه و واکنش های تدافعی بسیر همراه است.

Keeping-the-cat (5)

نگهداری گربه پرورش گربه , عکس گربه , گربه های خانگی , گربه های آموزشی , انتخاب گربه 

تربیت گربه:

گربه ها در موضوع آموزش دیدن بسیار خاصی هستند و به نسبت غریضه ای که دارند بسیاری از موارد را به صورت بسیار خاص آموزش میبینند. به این صورت که برای اموزش دفع مدفوع و ادرار گربه نیاز به یک ظرف خاک دارید. به این صورت که اگر چند بار به حیوان بفهمانید که باید از ان ظرف استفاده کند به صورت خودکار تا انتهای عمر از آن ظرف استاده می کند.

به صورت نگهداری و تربیت گربه ها کار سختی نیست در صورتی که این حیوان را با اصولی که برای آموزش او نیاز است را بندانید و از آنها استفاده کنید. با این روش بسیار ساده و دانستن نکات اصلی آموزش گربه کار شما بسیار ساده خواهد شد.

Keeping-the-cat (2)

حیوانات خانگی , پرورش حیوانات خانگی , آموزش گربه , گربه ایرانی , موش و گربه , خواب گربه

تاثیر نژاد گربه به روی نگهداری و آموزش پذیری آن:

نژاد در میان حیوانات همیشه مهم ترین اصل بوده و است. به این صورت که به نسبت نوع حیوان نمی توان برخورد یکسانی را با نژاد ها آن داشته باشید. به طور مثال شما برای خرید سگ و نگهداری از او نمی توانید فضای یکسانی را در دو نژاد هاسکی و ژرمن در نظر بگیرید. دلیل اصلی این امر فضای بسیار سرد و خنک مورد نیاز برای نژاد هاسکی است که نژاد ژرمن در ای فضا مریض شده و با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

Keeping-the-cat (3)

در میان گربه ها هم این اصل صدق می کند. برخی از نژاد گربه بسیار لوس و نازنین هستند و نیاز به نوازش و رسیدگی بسیار بالایی دارند تا بتوانید روحیه آنها را به صورت نورمال نگه دارید. نژاد های مقابل این موارد را باید گربه های بازیگوشی دانست که نیاز به بازی و حرکت دارند تا با تخلیه ی انرژی خود و بازی کردن دچار مشکلات روحی نشوند.

آموزش پذیری گربه های خانگی نیز به نزاد آنها بستگی دارد. مثلا نژاد های گران قیمت تری مانند همین گربه ی ایرانی با برخورد مناسب به سادگی آموزش دیده و با ملایمت با شما برخورد خواهند کرد. اما نژاد های دیگری نیز وجود دارند که برای اموزش دیدنشان نیاز به زمان بیشتری دارید.

اصل انکار ناپذیر در آموزش حیوانات:

مهم ترین نکته در آموزش هر حیوانی را سن و سال او تعیین می کند. به این صورت که حیوانات به طور کلی برای آموزش باید در سنین پایین تر آموزش دیده شوند و به آنالیز شخصیتی آنها پرداخته شود. با این کار شما به آنها در سنین پایین یاد می دهید که روشی که برای انجام کاری در نظر رفته اید چه است و در سایر مراحل زندگیش باید به چه کار های توجه داشته باشد.

1 -خاک گربه: اولين بار كه قرار است گربه شما وارد خانه شود مهمترين نكته خاك است. پس از قبل خاك گربه رو آماده كنيد و براي هميشه جاي مشخصي براي آن در نظر بگيريد.

لازم به ذکر است که به دلیل فرار از منزل، بسیاری از گربه های خانگی در محیط بیرونی منزل دوام نیاورده و میمیرند. دلیل اصلی این امر نیز عادت هایی است که صاحبان گربه برای او به وجود می آورد. به این صورت آنها در محیط بیرون از منزل به دنبال پیروی از همین موارد هستند و در صورت عدم یافت محیط و لوازم مورد نیاز آن کار را با تاخیر انجام داده که همین موضوع برای آنها مشکل ساز شده و باعث مریضی و مرگ آنها می شود.

Keeping-the-cat (4)

لذت بردن از داشتن گربه ها با اسباب بازی

یکی از مورد علاقه ترین وسایل گربه ها اسباب بازی ها هستند.اسباب بازی های کاغذی و توپ های کاغذی موش ها و اشاره گرهای لیزری مختلف ، از وسایلی هستند که میتوانند ساعت ها شما را با گربه خانگی تان سرگرم کنند.پس بجنید و هرچه میتوانید برای گربه خانگی خود اسباب بازی بخرید.

Keeping-the-cat (7)

مکان های مورد علاقه گربه ها

گربه ها بیشتر دوست دارند در مکان های خاصی از خانه استراحت کنند و یا درآنجا بازی کنند.برای گربه خود یک مکان گرم و نرم آماده کنید مثل حوض کوسن و یا تشک های مخصوص گربه که در فروشگاه های فروشگاه حیوان خانگی یافت میشود. گربه ها علاقه دارند در روز ساعت ها در یکجا بنشینند و به یک منظره خاصی نگاه کنند. تماشای تلویزیون را خیلی دوست دارند و عقلب در روزهای آفتابی دوست دارند در کنار پنجره بنشینند و به بیرون نگاه کنند. همچنین میتوانید در بالکن خانه خود یک سایبان ایجاد کنید و جایی برای استراحت آن محیا کنید.

 نگهداری از یک گربه را می توان تجربه ای فوق العاده دانست. با این حال، اگر می خواهید
نسبت به گربه و نسبت به خودتان انصاف را رعایت کنید، بهتر …

Keeping-the-cat (8)

با وجود اینگه گربه ها از شهرت زیادی برخوردارند، بسیاری از مردم هنوز باورهای غلطی
راجع به آنها در ذهن دارند. خیلی از این افراد شاید بتوانند از داشتن یك گربه در زندگی …

 گربه حیوانی مرموز و اسرار آمیز است که افراد بسیاری تمایل دارند از آن به عنوان یک
حیوان خانگی نگهداری کنند. این حیوان ملوس و زیبا می تواند با …