مدل سفره هفت سین جدید

در این مطلب از سایت شیک پارس برای شما نمونه هایی از مدل سفره هفت سین جدید مدل سفره هفت سین جدید سال 97,مدل سفره هفت سین جدید ۹۴,مدلهای سفره هفت سین جدید,مدل هاي سفره هفت سين جديد,انواع مدل سفره هفت سین جدید  فراهم آورده ایم.

سفره هفت سين (22)

سفره هفت سین سنتی 97,مدل سفره هفت سین سنتی جدید

سفره هفت سين (23)

مدلهای سفره هفت سین سنتی,مدل سفره های هفت سین سنتی

سفره هفت سين (24)

مدل سفره ی هفت سین سنتی

سفره هفت سين (25)

مدل چیدن سفره هفت سین سنتی

سفره هفت سين (26)

مدل سفره هفت سین شیک

سفره هفت سين (27)

مدل سفره هفت سین شیک و ساده

سفره هفت سين (28)

مدل هاي شيك سفره هفت سين

سفره هفت سين (29)

مدل سفره هفت سین شیک

سفره هفت سين (30)

بر سر سفره هفت سین زرتشتیان وجود آتشدان، نماد اردی بهشت امشاسپند، اهمیت خاصی دارد. آتش این مجمر از آتش مقدس مایه می‌گیرد معمولا در كنار آتشدان دانه‌های اسفند كندر اشتره و نیز چوب‌های خوشبو چون عود و صندل وجود دارد. روشنایی تجلی اهورا مزدا است و نماد درستی و نیك اندیشی و راستی بنابراین باید بر سر سفره هفت سین باشد. در ایران باستان در دو سوی آتشدان شمعدان‌های گران‌بها یا چراغ می‌نهادند و آنها را می‌افروختند و این نشانی از دنیای پرفروغ بی پایان بود كه اهریمن بدانجا راه ندارد.

كتاب مقدس
یكی دیگر از چیدنی‌های خوان نوروزی وجود كتاب مقدس به عنوان نماد اهورا مزدا است. در دوران ساسانیان كتاب اوستا را برخوان می گذاشتند و قبل از فرا رسیدن سال قسمتی از آن را كه معمولا “فروردین یشت” است، می خواندند و از فرورهای شاهان، پاكان، ‌پارسایان، دلاوران و شهسواران كه در “فروردین یشت” نام آنها آمده، یاد می‌كردند.
امروز بر سر سفره نوروزی ما مسلمانان قرآن گذاشته می‌شود و هر كس قسمتی از كتاب دینی خود را می‌خواند تا سال نو را با آیه‌های مبارك الهی شروع كرده باشد.

كوزه آب
در گذشته كوزه آب كه توسط دختران نابالغ از چشمه‌ها پر می‌شد با زینتی از گردنبندها بر سر خوان نوروزی نهاده می‌شد. امروزه كوزه سفالی را پر از آب می‌كنند و به جای جواهرات با سبزه و روبان تزیین می‌كنند و همراه با تاس مسین پر از آب و برگ‌های آویشن در حالی كه یك عدد انار سرخ هم در آن نهاده‌اند، بر سفره می گذارند.

چند نمونه از مدل سفره هفت سین جدید برای نوروز 1397

مدل سفره هفت سین